برای دفاع از کشور و نظام روش‌های دفاعی موثر را پیاده می‌کنیم

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: برای دفاع از کشور و نظام، ساز و کارهای دفاعی موثر را طراحی و پیاده می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ سیدعبدالرحیم موسوی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دوره های 24 و هشت حرفه‌ای دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه برای دفاع از کشور و نظام، ساز و کارهای دفاعی موثر را طراحی و پیاده می‌کنیم، گفت: تمام توانمندی‌ها را برای دوره های آموزشی به کار می‌گیریم تا مأموریت های خود را به خوبی انجام دهیم.

وی تأکید کرد: قدرت نظامی برای ملت بزرگ ایران، وسیله‌ای برای دفاع، بازدارندگی و حفظ آرمان‌های انقلابی و انسانی است.

امیر سرتیپ موسوی با تأکید بر اینکه طبیعت ظلم‌ستیز و آرمان‌خواه ایران اسلامی، ما را در برابر ظلم قرار می‌دهد، اظهار داشت: در این شرایط باید از آرمان‌های خود دفاع کنیم و هر روز قدرت و آمادگی خود را بالا ببریم.

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: نظامیان ما در عین قدرت و اقتداری که دارند، منادی صلح، آرامش و امنیت هستند و به عنوان نماد دفاع حق از باطل و دفاع از مظلوم شناخته می‌شوند.

وی ضمن ابلاغ پیام تبریک فرمانده کل ارتش به دانش آموختگان دانشگاه دافوس اظهار داشت: دانشگاه دافوس امروز در بهترین شرایط است و در همه جنبه‌های فیزیکی و محتوایی، پیشرفت بسیار خوبی دارد.

امیر موسوی گفت: نیروهای مسلح در نظام‌های سلطه‌گر برای اعمال زور و تحمیل باطل بر دیگران مورد استفاده قرار می‌گیرند و نظام های سلطه‌پذیر هم به میل و اراده نظام های سلطه‌گر، نیروهای مسلح خود را سازمان می‌دهند، اما طبیعت ظلم‌ستیز و آرمان‌خواه ما اقتضا می‌کند که همواره در برابر زیاده‌خواهان بایستیم و ناگزیریم در این شرایط از خود و آرمان‌هایمان دفاع کنیم.

جان و مال انسان‌ها برای قدرت‌های سلطه‌گر معنی ندارد

جانشین فرمانده کل ارتش افزود: نیروهای مسلح یکی از مؤلفه‌های اصلی قدرت ملی هستند، اما در نظام‌های سلطه‌گر و استکباری، نیروهای مسلح و قدرت نظامی برای اعمال زور بر دیگران مورد استفاده قرار می‌گیرد و پوشش‌های تبلیغاتی دروغین هم نمی‌تواند این چهره منفی را پنهان کند.

امیر سرتیپ موسوی ادامه داد: مال، جان و ارزش‌های انسانی در قاموس این نظام‌ها، هیچ جایگاهی ندارد و تسلط بر ثروت و مقدرات ملت‌ها از اهدافی است که نظام‌های سلطه از داشتن قدرت نظامی دنبال می‌کنند.

وی تأکید کرد: همه آموزش‌های لازم را برای ارتقای توانمندی و قدرت به ‌کار می‌گیریم تا مأموریت خود را به بهترین نحو انجام دهیم و در این راستا، دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در ارتقاء و حفظ آمادگی‌ها نقش برجسته‌ای دارد. این دانشگاه عالی‌ترین رده آموزش نظامی در حوزه تاکتیکی و عملیاتی است و به‌عنوان قطب تاکتیک در بین همه دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های نظامی شناخته می‌شود.

امیر موسوی خاطرنشان کرد: این دانشگاه در شرایط فعلی هم در ابعاد فیزیکی و هم از لحاظ محتوایی پیشرفت‌های خوبی داشته است؛ به نحوی که امروز دافوس در بهترین شرایط طول عمر خود قرار دارد و هر روز حرکت هدفمند و پرشتاب خود را رو به ‌جلو ادامه می‌دهد.

براساس این گزارش، در مراسم دانش‌آموختگی این دوره که 272 نفر از دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی ارشد با گرایش های هوایی، دریایی، پشتیبانی و جنگال فارغ التحصیل شدند، امیر سرتیپ حسین صباحی فر، جانشین قرارگاه پدافندهوایی خاتم الانبیا(ص)، امیر سرتیپ علیرضا برخور، جانشین نیروی هوایی ارتش و امیر سرتیپ دوم حسین ولیوند، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش حضور داشتند.

کد خبر 2520305

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =