امر به معروف وظیفه همگان است/لزوم حمایت مسئولان از آمران به معروف

خرم آباد - نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دینی همگان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد میرعمادی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: در تعطیلات نوروزی که تعداد زیادی از مردم به مسافرت می روند و گردشگران بسیاری در لرستان حضور خواهند داشت باید نقش امر به معروف و نهی از منکر پررنگ تر شود.

وی با بیان اینکه انتظار داریم خود مسئولان آمر به معروف و ناهی از منکر بوده و مانعی بر سر راه امر به معروف و نهی از منکر نباشند، تصریح کرد: گاهی مشاهده می شود که مسئولان به جای همکاری و برطرف کردن مسائل به دنبال توجیه کردن هستند.

لزوم همکاری مسئولان در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اول از همه همکاری مسئولان نیاز است، افزود: یک تعداد از جوانان مخلص تنها برای رضای خداوند متعال در این عرصه فعالیت می کنند و انتظار است که مسئولان از این جوانان حمایت کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه این جوانان چیزی جز وظیفه دینی و شرعی خود را انجام نمی دهند، گفت: پذیرفته نیست که مسئولی به جای حمایت از آمر به معروف و ناهی از منکر به او توهین کند.

وی تصریح کرد: انتظار می رود که به جوانان آمر به معروف کمک شده و به آنها امکانات داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در ایام نوروز افرادی که در بناهای تاریخی توضیح می دهند و راهنمای گردشگر هستند باید با ادب رفتار کرده و ظاهر مناسب داشته باشند، افزود: در اماکن تاریخی استان حداقل افرادی که در آن مجموعه کار می کنند باید رعایت ادب، حجاب و معروف ها را بکنند.

امر به معروف و نهی از منکر با سرنوشت جامعه ارتباط دارد

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک پذیرش مسئولیت دسته جمعی است، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر با سرنوشت جامعه کار دارد و نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود.

وی با بیان اینکه اگر امر به معروف و نهی از منکر را دنبال نکنیم مشکلات ناشی از آن در درجه اول گریبان خودمان را می گیرد، تصریح کرد: همه باید در راستای احیای ارزش ها و سنت ها و بازداشتن از زشتی ها تلاش کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه برپاداشتن نماز، انجام صله رحم، رعایت قوانین، رعایت انصاف و مروت از جمله معروف ها هستند که باید در جامعه به حفظ و احیاء آنها توجه شود، اظهار داشت: به تمیز نگه داشتن نمازخانه های بین راهی و نمازخانه های رستوران ها، اماکن بازدیدی، مهمان سراها و ... باید توجه جدی شود.

 حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه چشم و هم چشمی ها، تهمت زدن، تخریب افراد، اسراف و کم کاری از جمله منکرات جامعه هستند، تصریح کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکرات در جامعه زنده شود آن جامعه پویا خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه احیاء امر به معروف و نهی از منکر نظام اجتماعی را سر و سامان می دهد و مردم با امید و نشاط در آن جامعه زندگی می کنند، افزود: باید از رودربایستی پرهیز کنیم چرا که این مسئله با امر به معروف و نهی از منکر جور در نمی آید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دینی همه است، گفت: در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر، تک تک ما مسئول هستیم.

ایام فاطمیه دوم منافاتی با برنامه های عید نوروز ندارد

حجت الاسلام میرعمادی همچنین با بیان اینکه ایام ابتدای عید نوروز مصادف با شهادت حضرت زهرا(س) است، تصریح کرد: علما و رهبر معظم انقلاب عنایت خاصی به ایام فاطمیه دوم دارند.

وی با تاکید بر اینکه عید نوروز سر جای خود محفوظ است اما باید حرمت داری شهادت حضرت زهرا(س) نیز صورت گیرد، افزود: یک شب قبل از شهادت حضرت زهرا(س) و شب شهادت این بانوی گرامی باید حرمت داری صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه ایام شهادت حضرت زهرا(س) منافاتی با برنامه های عید نوروز ندارد، اظهار داشت: صلحه رحم، تفریح و استفاده از آب و هوای مطبوع بهار هیچ منافاتی با ایام شهادت حضرت زهرا(س) ندارد.

حجت الاسلام میرعمادی یادآور شد: برگزاری آئین های نوروزی زمانی منافات با این ایام خواهد داشت که هنجار شکنی صورت گیرد.

کد خبر 2520332

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =