سال گذشته کم خطرترین چهارشنبه سوری شاهرود/ ضرورت رعایت نکات ایمنی

شاهرود- مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان شاهرود با اشاره به کم حادثه ترین چهارشنبه سوری طی سال گذشته به نوجوانان توصیه کرد از ایجاد حوادث و تلخ کردن کام خانواده هادر سال جدیدپرهیز کنند

علیرضا محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن قدردانی از خانواده ها، نهادها و ارگان های موثر در فرهنگ سازی، ضمن بیان این مطلب که سال گذشته کم خطرترین چهارشنبه سوری را در شهرستان شاهرود پشت سر گذاشتیم از نوجوانان و جوانان خواست ایام سال جدید را با ایجاد خطر به کام خانواده ها تلخ نکنند.

وی بیشترین مشکل سال گذشته در این موضوع را آتش زدن لاستیک ها و موارد جزئی دیگر دانست و افزود: نقاطی که احتمال خطر در آن ها بیشتر است شناسایی شده و با همکاری نیروی انتظامی تمهیداتی برای کنترل این مناطق در سالجاری هم اندیشیده شده تا بتوانیم خطرات را به صفر برسانیم.

آموزش بیش از ۳ هزار دانش آموز درباره خطرات چهارشنبه آخر سال

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان شاهرود آماده باش کلیه پرسنل و ایستگاه های آتش نشانی با توان صد در صدی برای چهارشنبه آخر سال را یادآوری کرد و خاطر نشان شد: از ابتدای اسفند ماه جاری نیز همکاران ما با حضور در ۲۰ مدرسه و همچنین حضور ۱۰ مدرسه در ایستگاه های آتش نشانی، بیش از سه هزار دانش آموز را درباره خدمات رسانی آتش نشانی و خطرات چهارشنبه آخر سال مورد آموزش قرار دادند.

محمدی، چاپ بروشور، بنرهای اطلاع رسانی و ... را جزء سایر فعالیت های آموزشی درباره چهارشنبه سوری مرکز آتش نشانی شهرستان شاهرود معرفی و تصریح کرد: امیدواریم با جشنی که امسال در محلی مشخص برای عموم برگزار می شود میزان خطرات این روز کاهش یابد.

وی همچنین به کشیک های نوروزی این اداره در ایام نوروز اشاره و عنوان کرد: طبق بخشنامه های ابلاغی از ۲۷ اسفند سالجاری تا ۱۵ فروردین سال ۹۴ مرخصی ها لغو شده و کلیه ایستگاه ها به صورت ۲۴ ساعته فعالیت خواهند داشت.

انفجار گاز و اتصال برق مهمترین خطرات تهدید کننده در نبود اعضای خانواده

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان شاهرود با یادآوری این مطلب که آتش نشانی یک استقرار خودرویی در محل کمپ الغدیر در میدان ورودی شهر دارد اذعان داشت: بر اساس قانون حوزه خدمات رسانی آتش نشانی ها در شهرهاست ولی با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهرستان شاهرود حضور تا ۳۰ کیلومتر خارج از شهر به ما مجوز داده شده است.

محمدی مهمترین خطرات تهدید کننده در ایام سفر را انفجار گاز و اتصال برق لوازم خانگی خواند و ابراز داشت: بستن کنتور اصلی گاز و جدا کردن لوازم غیر ضرور از برق می تواند جلوی بسیاری از خطرات را بگیرد.

وی تاکید کرد: همشهریان عزیز متوجه سه راه هایی که انشعابات زیادی از آن ها گرفته می شود باشند چرا که با افزایش ولتاژ ناگهانی و ایجاد اتصالی و نبود افراد در خانه می تواند حوادث بسیار خطرناکی را رقم بزند.

شاهرود سالجاری خود را با بیش از ۶۰۰ حادثه پشت سر گذاشت

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان شاهرود همچنین با اشاره به این که حدود ۶۱۱ حادثه در طول سالجاری به آتش نشانی گزارش شده اظهار داشت: از این تعداد۲۴۰ مورد آتش سوزی، ۳۶ مورد تصادف، چهار مورد ریزش و سقوط در چاه، پنج مورد انفجار، ۳۱ مورد واژگونی خودرو، ۵۲ مورد آسانسور و چهار مورد گازگرفتگی و سایر حوادث بوده است.

محمدی مهمترین حوادث سال جاری در شهرستان شاهرود را که بالای پنج ساعت عملیات را شامل شده آتش سوزی کارخانه کارتن سازی ایمن فون در شهرک صنعتی با یازده ساعت عملیات، حریق گاوداری در جاده سعد آباد با هفت ساعت عملیات، واژگونی تانکر تینر روغنی در کیلومتر ۲۵جاده شاهرود - میامی با بیش از پنج ساعت عملیات، حریق چوب بری بزرگ دهملا و پاساژ باقری دانست.

وی در ادامه به فعالیت های آموزشی این سازمان در طول سال اشاره کرد و گفت: ۴۷ داوطب خانم و آقا برای دوره های آموزشی آتش نشان داوطلب آموزش های مقدماتی و تخصصی دریافت کرده و در حال همکاری با آتش نشانی هستند.

تهیه امکانات و تجهیزات استاندارد برای آتش نشانی با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان شاهرود با بیان این مطلب که با همکاری مدیران مجتمع های مسکونی دوره های آموزش آتش نشانی در این مجتمع ها به صورت رایگان برگزار شده و در صورت درخواست آمادگی انجام این آموزش ها وجود دارد.

محمدی با اشاره به برگزاری مانور های متعددآموزشی برای پرسنل آتش نشانی از جمله مانور چاه، اطفای حریق مخازن سوخت با مشارکت شرکت ملی پخش فراورده های نفتی شاهرود و مانور ساختمان های بلند افزود: اعزام پنج نفر از پرسنل به آموزش های تخصصی غواصی در آموزشگاه غواصی بندر عباس هم به منظور ارتقاء سطح فعالیت های آتش نشانان شهرستان به انجام رسیده است.

وی از پیگیری های عمرانی و مالی انجام شده ساخت آشیانه جدید ایستگاه آتش نشانی بهارستان با همکاری واحد عمران شهرداری را نام برد و خاطر نشان کرد: الحاق یک دستگاه خوردرو IVECO EUROCARGO ماشین تندرو با ۱۴۰ میلیون تومان هزینه و تجهیز شده به ناوگان موتوری، آماده سازی خودروی نیسان شوکا به ابتکار واحد فنی با ۱۰ میلیون تومان اعتبار به ماشین پیشرو برای مناطق پر خطر و کوچه های کم عرض که ماشین های بزرگ امکان تردد ندارند، تست هیدرو استاتیک سیلندرهای تنفسی سازمان و تهیه پنج دستگاه سیلندر تنفسی جدید از دیگر فعالیت های آتش نشانی بوده است.

واگذاری یک دستگاه ست نجات هولماترو به سازمان آتش نشانی شاهرود

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان شاهرود تجهیز وسایل آتش نشانی ها با چراغ قوه انفرادی به ارزش مالی ۴۵ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال، تهیه چهار دستگاه تهویه دود به ارزش ۵۰ میلیون ریال، یک دستگاه سه پایه امداد در چاه به ارزش ۳۰ میلیون ریال، تجهیزات امداد در کوهستان ۱۲۲ میلیون ریال، لوازم آتش نشانی شامل لوله های آتشنشانی برانکارد تاشو، ست تنفسی کلاه آتش نشانی و لوازم مورد نیاز تقریبا ۵۰ میلیون ریال را هم از دیگر رهاوردهای فعالیت های این سازمان دانست.

محمدی در خاتمه یادآور شد: با همکاری شهرداری اقدام به خرید لباس های عملیاتی استاندارد که هر لباس برای یک نفر تقریبا ۲.۵ میلیون تومان است شده همچنین چکمه های استاندارد به ارزش ۲۷ میلیون تومان، کلاه های استاندارد جدید به ارزش ۱۰ میلیون تومان هم تهیه شده و قرار است به زودی یک دستگاه ست نجات هولماتروکه در حوادث جاده ای استفاده می شود از طریق سازمان شهرداری ها به ما واگذار شود.

کد خبر 2520334

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =