درآمدی بر فلسفه حق منتشر شد

فلسفه حق، بنیادی‌ترین یافته‌ها را در زمینه حقوق انواع صاحبان حق در جهان معاصر در اختیار خواننده می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانش فلسفه حق، دانشی میان رشته‌ای و نسبتاً جدید است و با علومی همچون فلسفه، حقوق، اخلاق و سیاست نسبتی مستقیم دارد. این دانش بنیادی‌ترین یافته‌ها را در زمینه حقوق انواع صاحبان حق در جهان معاصر در اختیار خواننده می‌گذارد.

نگارش پیش‌رو حاوی تحلیل و بررسی پنج مسئله از مهم‌ترین مسائل اساسی در قلمرو دانش فلسفه حق است. ویژگی تقریباً انحصاری این نگارش آن است که نگارنده مسائل مطرح‌شده در آنرا با نگاه مقایسه‌ای میان آرای فیلسوفان حقوق و سیاست در غرب از یکسو و اندیشه فلسفی اسلام از سوی دیگر بررسی کرده است.

فلسفه حق

بخش اعظم یافته‌های نگارنده برای اولین بار با استفاده از اصول حکمت عملی اسلامی تبیین شده است. مؤلف دارای تحصیلات حوزوی و دانشگاهی و فارغ‌التحصیل فلسفه حقوق از دانشگاه منچستر انگلستان بوده و در حال حاضر دانشیار فلسفه حقوق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است. آثار متنوعی در فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق و فلسفه سیاست از وی منتشر شده که کتاب قانون طبیعی از جمله آنهاست.

کتاب حاضر به عنوان منبع کمک درسی برای دانشجویان رشته‌های حقوق و فلسفه علوم اجتماعی ازجمله «فلسفه اخلاق»، «فلسفه حقوق»، «فلسفه سیاست»، «فلسفه فقه» و ... در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تهیه و تدوین شده است.

درآمدی بر فلسفه حق تألیف دکتر محمدحسین طالبی به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و توسط سازمان مطالعه و تدوین علوم انسانی دانشگاه ها(سمت) در سال ۹۳ به بهای ۷۵۰۰۰ ریال منتشر شد.

برای دریافت مقدمه کتاب اینجا کلیک کنید!

کد خبر 2521082

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =