رئيس جمهوري آمريكا با رد اعتراض ها و انتقادهاي مربوط به جنگ عراق مدعي شد انتقاد كنندگان افرادي رياكار هستند و اظهارات بي پايه آنها فقط وضعيت سربازان آمريكا را تضعيف خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روزنامه گاردين، جرج بوش در جمع نظاميان در پنسيلوانيا اعلام كرد: در حالي كه راههاي بسيار مناسبي از تصميم ها و عملكردهاي من درباره عراق وجود دارد، بازنويسي مداوم تاريخ آغاز جنگ عراق اشتباهي بسيار بزرگ است.

وي در عين حال  بسياري از دموكرات هاي آمريكايي را به دليل انتقاد از وضعيت عراق نكوهش كرد.

بوش گفت : سياستمداران ما بايد توجه داشته باشند كه امنيت ملي از اهميت زيادي برخوردار است و نبايد با اظهارات جنجال برانگيز آن را به خطر بيندازيم.

رئيس جمهوري آمريكا تاكيد كرد اگر هر كشوري همچون عراق انبارهاي سلاح هاي كشتار جمعي داشته باشد، ما با آن مبارزه خواهيم كرد.

اين در حالي است كه نظر سنجي اخير شبكه فاكس نيوز نشان داد فقط 36 درصد آمريكايي ها با سياست هاي جرج بوش موافق هستند.

همچنين بر اساس يك نظرسنجي كه به تازگي انجام شد، بيش از 60 درصد از آمريكايي ها ، سياست هاي جرج بوش رئيس جمهور كشورشان را درباره جنگ عراق دروغ مي دانند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روزنامه انگليسي ديلي ميرور، تنها كمتراز 40درصد از مردم او را در سياست هايش صادق و راستگو مي دانند.

 تاكيد بوش بر ادامه حضور نظاميان آمريكايي در عراق در حالي است كه ميزان مخالفت هاي مردمي در آمريكا با حضور نظامي اين كشور درعراق درحال افزايش است و همگي خواستار بازگشت فرزندان خود به كشورشان هستند اما بوش مخالفان و منتقدان خود را افراد رياكار خطاب كرده است.

کد خبر 252153

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =