سفير عمان از رييس جمهور بلغارستان اجازه خواست تا يكي از مساجد اين كشور را به منظور حفظ ميراث اسلامي در بلغارستان ترميم و باز سازي كند.

به گزارش خبرنگار گروه دين و انديشه"مهر"، سفير عمان در بلغارستان سليم محمد ريامي از رييس جمهور بلغارستان استانيشيف اجازه خواست تا يكي از مساجد شهر شومين را ترميم و باز سازي نمايد.

سليم محمد ريامي به منظور بهبود و نوسازي مساجد و بسط  فرهنگ و ميراث اسلامي در بلغارستان به چنين امري اقدام كرد.

به گزارش خبرگزاري اسلامي(اباء)، سفيرعمان با در نظر گرفتن سهم اين كشور در ارائه ميراث فرهنگي بلغارستان گفت: حكومت عمان توجه ويژه اي به گسترش و تحكيم روابط دوستانه و دوجانبه با جمهوري بلغارستان دارد تا روابط ديني و اسلامي در راستاي روابط ديگر تقويت شوند.

محمد ريامي اظهار داشت: در گذشته نيز همكاريهاي دوجانبه اي ميان هيئتهاي اعزامي دو كشور وجود داشتند كه به منظور همكاري و هماهنگي در زمينه هاي اسلامي و فرهنگي انجام مي گرفتند.

رييس جمهور بلغارستان استانيشيف تصريح كرد: بلغارستان به منظور گسترش و تحكيم روابط فرهنگي و اسلامي با كشورهاي عربي به طور كل و كشورهاي منطقه خليج به طورخاص فعاليتهاي در خور توجهي از خود نشان مي دهد.

استانيشيف تأكيد كرد: حكومت بلغارستان كنسولگري افتخاري بلغارستان را در مسقط پايتخت عمان به منظور پاسخ به  اعتماد اين كشور در راستاي فعاليتهاي فرهنگي و ديني تعيين خواهد كرد.

رييس جمهور بلغارستان اشاره كرد: اجازه ساخت و ترميم مسجد گامي است به منظور تحكيم و گسترش روابط دوجانبه و مداوم ميان دو كشور بلغارستان و عمان و در راستاي همكاريهاي اقتصادي، سياسي، ديني و فرهنگي قرار مي گيرد.

کد خبر 252187

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =