تصويب فاينانس خارجي يك گام به جلو براي تحقق رشد اقتصادي 8 درصدي

مشاور رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي گفت: تصويب لايحه استفاده از فايناس خارجي از سوي مجمع تشخيص مصلحت نظام يك گام به جلو براي رسيدن به رشد اقتصادي 8 درصدي در برنامه چهارم توسعه است.

غلام رضا تاجگردون در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري"مهر" گفت: يكي از راههاي دستيابي به رشد اقتصادي و سرمايه گذاري مناسب در كشور استفاده از فاينانس خارجي محسوب مي شود.

وي تصريح كرد: بازگشت لايحه استفاده از فاينانس خارجي از شوراي نگهبان به مجلس موضوع سرمايه گذاري در كشور را به تعويق انداخت و عملكرد 8 ماهه گذشته نيز نشان مي دهد كه هيچ گشايش اعتبار فايناس خارجي به خصوص در بخش نفت و انرژي صورت نگرفته است.

تاجگردون خاطرنشان كرد: با تصويب لايحه استفاده از فايناس خارجي در مجمع تشخيص مصلحت نظام ، يك گام به جلو براي رسيدن به رشد اقتصادي 8 درصدي در برنامه چهارم توسعه برداشته شد.

مشاور رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي در عين حال، جذب سرمايه گذاري خارجي در كشور را بستگي به برنامه هاي عملياتي دولت جديد در جلب سرمايه گذاران خارجي دانست.

وي يادآور شد: تاخير در تصويب لايحه استفاده از فايناس خارجي پروژهاي بسياري از جمله در بخش نفت و انرژي را با مشكل مواجه كرده بود.

کد خبر 252321

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =