رئیس نمایشگاه بولونیا به نمایشگاه کتاب تهران دعوت شد

احتمال حضور رئیس نمایشگاه کتاب بلونیا در نمایشگاه بین‌الملل کتاب تهران و انتخاب ایران به عنوان مهمان ویژه این نمایشگاه از مهمترین دستاوردهای حضور امسال ایران در نمایشگاه کتاب بلونیا بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، پنجاه و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان بلونیا از دهم تا ۱۳ فروردین برگزار شد و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه به نمایندگی از نشر ایران با ۳۰۰ عنوان کتاب درحوزه های مختلف حضوری فعال داشت.

غرفه ایران دراین نمایشگاه سی و دو متر مربع بوده که نسبت به سال قبل افزایش دو برابری داشته است.

در مدت چهار روز برپایی نمایشگاه فعالیت‌های متعددی در غرفه ایران انجام شد که از جمله آنها می‌توان به معرفی بیش از صد و بیست تصویرگر ایرانی در قالب کتاب و لوح فشرده، معرفی بیش از دویست عنوان کتاب کودک در قالب کاتالوگ به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درقالب کاتالوگ و لوح فشرده و دعوت ازناشران خارجی برای حضور در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اشاره کرد.

همچنین نشست ظرفیت ادبیات کودک ایران درعرصه جهان عصر روز سه شنبه۱۱فروردین درمحل کافه نویسندگان نمایشگاه بلونیا برگزارشد.

در این نشست خانم حائری یزدی، مدیر آژانس ادبی کیا از ایران، دکترقادری، کارشناس ادبیات کودک از ایتالیا، پروفسور سیلویو، پسیتومو از دپارتمان زبان فارسی دانشگاه بلونیا، خانم جین دالاگارد ناشر دانمارکی آثار ایرانی به ایراد سخن پرداختند و ظرفیت‌های ادبیات کودک ایران در عرصه جهانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

در برنامه دیگری روز نشر ایران عصر روز چهارشنبه ۱۲ فروردین ماه درغرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران درنمایشگاه کتاب بلونیا برگزارشد.

در این برنامه ناشران خارجی وناشران و تصویرگران ایرانی حاضر در نمایشگاه حضورداشتند. در این مراسم اطلاعات نشرایران، کاتالوگ‌های معرفی تصویرگران و خلاصه‌ای از کتاب‌های شاخص ایران در اختیار ناشران خارجی قرار گرفت.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه نشستی میان رئیس نمایشگاه کتاب بلونیا و رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا برگزار شد.

دعوت رسمی ایران از رئیس نمایشگاه بلونیا

در این نشست که نماینده موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران نیز در آن حضور داشت، به صورت رسمی طی دعوت نامه‌ای که به امضای امیرمسعود شهرام نیا، قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رسیده بود از خانم روبرتا کیننی برای حضور در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دعوت به عمل آمد. ایشان دراین نشست گفت: برای من یک افتخار بزرگ است که درنمایشگاه کتاب تهران حضوریابم و تمام تلاش خود را می کنم تا درنمایشگاه کتاب تهران حضور داشته باشم.

همچنین دراین نشست پورمرجان گزارشی از سفرآقای جنتی، وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی به ایتالیا و تاکید دو وزیر برای حضور درنمایشگاه کتاب تهران ارائه کرد. هم چنین بحث مهمان ویژه شدن ایران درنمایشگاه بلونیا باردیگرمطرح شد تا برای سال های ۲۰۱۷تا ۲۰۱۹ مورد بررسی قرارگیرد.

درحاشیه نمایشگاه کتاب بلونیا دیداری نیز از سوی هیئت ایرانی با نماینده وزارت فرهنگ رومانی صورت گرفت و طرفین بر تبادل غرفه رایگان موافقت کردند.

پنجاه و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب کودک و نوجوان بلونیا روز پنج شنبه ۱۳ فروردین ماه به کار خود پایان داد.

کد خبر 2526026

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =