پیگیری نیازهای درمانی اهالی تئاتر/چکاب سالیانه هنرمندان

وزیر بهداشت، قول مساعد داد نیازهای درمانی هنرمندان تئاتر با جديت پیگیری شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در دیدار با هئیت مدیره خانه تئاتر در محل این خانه ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای هنرمندان تئاتر، با ابراز خرسندی از این نشست صمیمانه، هنرمندان را از سرمایه های کشور برشمرد که می بایست به نیازهای آنان توجه شود.

وی با اشاره به دیدارهاي خود با هنرمندان و مطالبات پیشکسوتان این عرصه اظهار داشت: نباید جامعه هنری برای برآوردن نیازهای اولیه خود دچار مشکل باشد و حال که دولت های بسیاری سرکار آمده و رفته اند باید تلاش شود به گونه ای عملیاتی به مطالبات به حق هنرمندان تئاتر رسیدگی شود و وزارت بهداشت در خصوص سلامت هنرمندان و پیگیری مسائل درمانی آنان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در صورت برخورداری از بیمه ای کامل و جامع برخی از مشکلات هنرمندان حل خواهد شد، افزود: جلسات مختلفی تاکنون در این زمینه با همراهی وزارت ارشاد برگزار شده است، با این حال در صورتیکه بیمه طلایی فعلی رضایت بخش باشد بايد ادامه يابد.

هاشمی یادآور شد: در خصوص بیماری های صعب العلاج و نیازهای دارویی خاص نیز از معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت می خواهیم در این خصوص با هماهنگی خانه تئاتر به هنرمندان کمک شود.

وی در خصوص یکی دیگر از خواسته های هنرمندان مبنی بر انجام آزمايشات سالیانه نیز گفت: در این زمینه حتما با یکی از بیمارستان های مجهز وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تمامی استانها و در تهران زمینه را فراهم می کنیم که با معرفی خانه تئاتر، هنرمندان چکاب سالیانه شوند.

هاشمی با تعیین مدت زمان دو هفته ای از مسئوليني که وی را در این جلسه همراهی می کردند خواست، در مورد درخواست هاي هنرمندان تئاتر اقدام فوری صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید هنرمندی ناچار شود بخاطر هزینه های سنگین درمان خانه اش را نیز بفروشد و بی سرپناه شود، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید، سلامت را در اولویت قرار داده است و این در حالیست که در دوره هاي قبل سلامت در اولویت های اول آنها نبوده است و همین امر وظیفه ما را در خدمت رسانی در حوزه سلامت سنگین تر کرده است.

وزیر بهداشت با اشاره به همراهی دولت و مجلس در خصوص حمایت از برنامه های حوزه سلامت، ابراز امیدواری کرد: انشالله روزی را شاهد باشیم که هزینه کردن در حوزه بهداشت و درمان به دید هزینه های بی پایان دیده نشده و به نوعی سرمایه گذاری محسوب شود و از این طریق بتوان به شایسته ترین صورت ممکن به تمامی اقشار جامعه خدمت ارائه کرد.

هاشمی در پایان از همکارانش خواست مسائل مطرح شده را یک به یک پیگیری و گزارش اقدامات صورت گرفته را به وی ارائه دهند، در خصوص مسئله بیمه نیز مقرر شد جلسه ای مشترک با نماینده بیمه، وزارت ارشاد و وزارت بهداشت برگزار شود و در این خصوص وزارت بهداشت اعلام آمادگی كرد بخشی از هزینه ها را پرداخت کند.

وزیر بهداشت همچنین در خصوص درخواست هنرمندان از دولت برای در اختیار گذاشتن سالن های دولتی جهت تمرین و اجرای تئاتر به ویژه در شهرستانها نیز قول داد این خواسته را در دیدار خود با رئیس جمهور مطرح و از ایشان مساعدت بخواهد و تاکید کرد: این خواسته را به عنوان یک شهروند و از سوی شما پیگیری خواهم کرد.

وی همچنین از اهالی تئاتر خواست در کارها و نمایش نامه های خود به موضوع سلامت و ترویج بهداشت نیز به طور خاص بپزدازند و اعلام کرد با نظر کارشناسی خانه تئاتر از نمایش نامه های با این مضمون نیز حمایت می کنیم.

در این دیدار استاد عزت الله انتظامی، بهزاد فراهانی، ایرج راد و تنی چند از پیشکسوتان و اعضای هیئت مدیره خانه تئاتر به بیان دغدغه ها و مطالبات خود در حوزه بهداشت و درمان در حضور وزیر بهداشت پرداختند.

در این نشست، دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو، دکتر سید هادی ایازی قائم مقام وزير در امور مشارکت های اجتماعی و دکتر عباس زارع نژاد رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت نیز حضور داشتند.

کد خبر 2529797

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =