کشاورزان قزوینی از اجرای عملیات محلول پاشی در باغات خوداری کنند

قزوین- سازمان جهادکشاورزی قزوین از کشاورزان خواست که با توجه به بارش باران در چند روز آینده به منظور جلو گیری از کاهش اثر محلول های غذایی از اجرای عملیات محلول پاشی از روز شنبه در باغات خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، در اطلاعیه شماره 4 مرکز پیش بینی  اداره کل هواشناسی استان به شماره 130-94 مورخ  19 فروردین ماه سال جاری مبنی بر ورود سامانه بارشی فعالی از اواخر وقت جمعه به منطقه شده و استمرار فعالیت آن  تا روز سه شنبه  است کمیته هواشناسی کشاورزی استان قزوین  به کشاورزان توصیه کرد که نسبت به مصرف کود سرک در مزارع گندم دیم ترجیحاً در منطقه آوج ، کوهین و بخش های پر باران شهرستان تاکستان «ویژه مزارعی که تا کنون نسبت به مصرف کود سرک اقدام نکرده اند» به میزان 20 کیلو گرم در هکتار اقدام شود.

همچنین  کشاورزان نسبت به مصرف مصرف کود سرک  مرحله دوم در مزارع گندم آبی «ویژه مزارعی که تاکنون نسبت به مصرف کود سرک اول یا دوم اقدام نکرده اند» به میزان 100-75 کیلو گرم در هکتار اقدام  کنند.

بر پایه این گزارش همچنین از کشاورزان خواسته شده است نسبت به مصرف مصرف کود سرک  مرحله دوم در مزارع کلزا «ویژه مزارعی که تا کنون نسبت به مصرف کود سرک اول یا دوم اقدام نکرده اند» به میزان 150-100 کیلو گرم در هکتار اقدام  کنند.

همچنین  کشاورزان نسبت به مصرف مصرف کود سرک  مرحله دوم در مزارع جو آبی «ویژه مزارعی که تا کنون نسبت به مصرف کود سرک اول یا دوم اقدام نکرده اند» به میزان 75-50 کیلو گرم در هکتار اقدام شود.

در این اطلاعیه آمده است: کشاورزان به منظور جلو گیری از کاهش اثر سموم در امر مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی و علف های هرز از انجام عملیات سمپاشی  وهمچنین  به منظور جلو گیری از کاهش اثر محلول های غذایی از اجرای عملیات محلولپاشی «فروت ست» از روز شنبه در باغات خوداری کنید.

کد خبر 2529828

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =