جزئیات جلسه هیات امنای دانشگاه شهید بهشتی با حضور فرهادی

نخستین جلسه هیات امناء دانشگاه شهید بهشتی در سال ۹۴ با حضور دکتر فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد ساختار تشکیلاتی دانشگاه بازنگری و تصویب شد .

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین جلسه هیات امناء دانشگاه شهید بهشتی در سال ۹۴ با حضور دکتر فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و اعضای حقوقی و حقیقی در حوزه ریاست روز گذشته در این دانشگاه برگزار شد.

بازنگری و تصویب ساختار تشکیلاتی دانشگاه

دکترمحمد مهدی تهرانچی در گفتگو با مهر در باره مصوبات نخستین جلسه هیات امنا دانشگاه شهید بهشتی گفت: دراین جلسه ساختار تشکیلاتی دانشگاه متناسب با برنامه راهبردی دانشگاه بازنگری و تصویب شد.

وی ادامه داد: این ساختار ویژگی های خاصی دارد و متناسب با تحولات عرصه علم و فناوری و وظایف دانشگاه ها تدوین شده است .

ایجاد مدیریت امور هیات علمی

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به چند ویژگی ساختار دانشگاه گفت: در این ساختار، امور هیات علمی که در گذشته در معاونت آموزشی انجام می گرفت خود دارای یک مدیریت در حوزه ریاست شد که کیفیت و مباحث توانمندی اساتید دراین معاونت انجام گرفته و دارای دبیرخانه جذب و هیات ممیزه است.

ایجاد مدیریت پژوهش تحصیلات تکمیلی

وی ادامه داد: پژوهش تحصیلات تکمیلی به حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه منتقل شد در گذشته چندان به مساله پژوهش تحصیلات تکمیلی توجه نمی شد و مساله آموزش تحصیلات تکمیلی در اولویت بود که براساس این ساختار ، مدیریت پژوهش تحصیلات تکمیلی در معاونت پژوهشی دانشگاه ایجاد شد.

تهرانچی افزود: یکی دیگر از ویژگی این برنامه این است معاونت پژوهشی و معاونت آموزشی به صورت جداگانه موضوع تبادلات علمی و بین المللی را پیگیری می کنند، تبادلات علمی بین المللی بین دانشگاهی توسط معاونت پژوهشی و جذب و پذیرش دانشجویان غیرایرانی در معاونت آموزشی صورت می گیرد.

انتقال امور اجرایی سطوح پایین تر از حوزه ریاست و معاونان

وی به بحث مدیریت و نظارت و راهبردی اشاره کرد و یادآورشد: مدیریت و نظارت و راهبردی به عنوان یک مدیریت به حوزه ریاست منتقل شد، در سیاست جدید اجرا از حوزه ریاست و معاونت به سطوح پایین تر منتقل شد.

ایجاد مرکز تعالی در آموزش

تهرانچی افزود: یک مرکز تعالی درآموزش ایجاد شد که بحث کیفیت و استاندارد در شیوه آموزش و توسعه فرایند ها را پیگیری می کند و ساختار جدید نکات بسیار برجسته ای دارد که منجر به اداره بهتر دانشگاه همراه با تمرکز زدایی و چابک سازی ساختار می شود.

موافقت با بازنگری ساختار علمی دانشگاه

وی ادامه داد: همچنین هیات امنا با پیشنهاد دانشگاه مبنی بر لزوم بازنگری ساختار علمی دانشگاه موافقت کرد و جلسه آینده ساختار جدید علمی دانشگاه را ارایه می دهیم که بتواند متناسب با تحولات علمی حرکت کند.

بازنگری عناوین گروه ها

رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: همچنین گروه ها اجازه دادند، عناوین گروه ها و چیدمان گروه های دانشگاه را توسط دانشگاه و دانشکده ها بازنگری کنیم و متناسب با تحولات علمی حرکت کنیم .

وی یادآورشد : جلسه آینده هیات امنا دانشگاه شهید بهشتی مرداد ماه برگزار می شود.

کد خبر 2534844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =