قرآن می خواهد همه با هم برادر باشند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: قرآن در مورد اتحاد تأکيد داشته است؛ اين کتاب آسماني مي‌خواهد همه با هم برادر باشند چرا که رمز بدبختي جوامع اسلامي امروز در همين گسستگی برادری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام و المسلمين "محمدي گلپايگاني"در پنجمين همايش حافظان قرآن کريم و چهره‌هاي قرآني با بيان اينکه خوشبختانه در نظام مقدس جمهوري اسلامي، بندگي پروردگار سرلوحه کار نظام است، اظهارداشت: اينکه هر ساعت دشمنان توطئه‌اي برايمان مي‌چينند براي اين است که نمي‌خواهيم بنده شرق يا غرب باشيم و نوکري غير خدا را بکنيم.

وي با اشاره به آيات قرآن و دعوت مردم به اتحاد و برادري، گفت: قرآن در مورد اتحاد، يکپارچگي، اخوت و برادري تأکيد داشته و در اين راه نيز آسيب‌ها را ذکر کرده است؛ اين کتاب آسماني مي‌خواهد همه با هم برادر باشند چرا که راز و رمز بدبختي جوامع اسلامي امروز در همين گسستگي برادري است.

حجت الاسلام گلپايگاني به فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص سياست خارجي کشورمان اشاره و تصريح کرد: ايشان در صحبت‌هاي خود به طور جامع و کامل آنچه را که لازم بود در برنامه سياست خارجي جمهوري اسلامي بيان کردند و هيچ نکته مبهم در اين رابطه وجود ندارد؛ البته يک بشارت هم دادند و آن اين بود که به زودي دماغ آل‌سعود به خاک ماليده خواهد شد.

وي درباره اتفاقات يمن، گفت:همه آنچه که از رسانه‌ها شنيده مي‌شود يک دهم اتفاقاتي نيست که در يمن به وقوع پيوسته زيرا احساسات مردم جريحه‌دار مي‌شود، آل سعود در حالي به شهرهاي بي دفاع يمن حمله کرده و مراکز بيمارستاني و آموزشي را بمباران مي کند که با پادگان نظامي مواجه نيست.

حجت‌الاسلام محمدي گلپايگاني خاطرنشان کرد: آل سعود، مردم يمن را به جرم اين که نمي خواهند زير بار آل سعود و آمريکا باشند، نابود مي کنند در حالي که ادعاي مسلماني مي کنند؛ سقوط آل‌سعود شروع شده است.

رئيس دفتر مقام معظم رهبري درباره حزب‌الله لبنان، گفت: حزب‌الله لبنان تانک و هواپيما ندارند اما در ۳۳ روز کاري کردند که ارتش سر تا پا مسلح اسرائيل را به زانو در آوردند؛ عربستان که قوي‌تر از اسرائيل نيست؛ حزب الله از ابتدا از جانشان گذشته اند و اگر دفاع جانانه آنها به خصوص دفاع از حرم حضرت زينب (س) در سوريه نبود، معلوم نبود چه مي‌شد.

حجت‌الاسلام محمدي گلپايگاني به اقدام مسئولان کشور مبني بر قطع اعزام به حج عمره اشاره کرد و گفت: مسئولان کار شايسته اي انجام دادند که عمره را قطع کردند چرا که آنها جنايات بزرگي انجام داده و مي دهند.

وي به فرمايشات  مقام معظم رهبري در مورد عربستان اشاره کرد و افزود: قبلاً احساس مي‌کرديم سياست خارجي عربستان همراه با پختگي و وقار است اما امروز آدم‌هاي لامذهب و عياش با ثروت بي‌حساب خود هر جور که بخواهند و هر چه که ارباب بزرگ آمريکا بخواهد انجام مي‌دهند.

رئيس دفتر مقام معظم رهبري به ماموريت نيروي انتظامي در برقراري امنيت مردم اشاره کرد و گفت: امنيت مردم ، جان و مال آنها در جاده ، خيابان و بيابان بايد تامين شود که البته نيروي انتظامي نقش اساسي را در اين زمينه بر عهده دارد؛ ناجا نيروي مسلحي است که سر و کارش مبارزه با مفاسد و ايجاد امنيت در بين مردم است.

وي با اشاره به فعاليت ۸۵۰ روحاني در سطح نيروي انتظامي، گفت: اتحاد ، برادري و صميميت بين کارکنان نيروي انتظامي قابل تقدير است و از سويي ديگر بايد گفت اين اتحاد، دشمناني دارد؛ بايد مواظب باشيد تا دشمن در شما نفوذ نکند و بر اين اساس بايد آسيب ها را شناخت و اجازه نداد تا بين شما اختلافي ايجاد شود.

رئيس دفتر مقام معظم رهبري خاطرنشان کرد: به حمدالله اين نيرو، برخوردار از فرمانده اي مکتبي و مومن  است. 

کد خبر 2537638

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =