آمريكا 50 ميليون دلار  موادغذايي فاسداسراييل را وارد بازارهاي عراق كرده است

منابع وزارت بهداشت عراق فاش كردند ، مقادير زيادي از مواد غذايي فاسد رژيم صهيونيستي از هنگام اشغال عراق توسط آمريكا ، وارد بازارهاي اين كشور شده است كه خطر بروز بيماريهاي خطرناكي چون وبا ، تيفوئيد ، بيماريهاي گوارشي و جنون گاوي و .. در عراق افزايش داده است .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روزنامه البيان ، منابع وزارت بهداشت عراق با بيان اين مطلب افزودند ، اسراييل مواد غذايي تاريخ مصرف گذشته خود  را از طريق دلالها و وارد كنندگان برخي كشورهاي همسايه عراق از جمله اردن و تركيه وارد بازارهاي عراق كرده است .
به گفته اين منابع ، ارزش اين كالاها به 50 ميليون دلار مي رسد ، اين منابع هرج و مرج در مرزهاي عراق با كشورهاي ديگر را بعد از اشغال اين كشور و نبود نظارت و عوامل امنيتي و كنترل را علت اصلي  ورود كالاهاي اسراييلي فاسد به عراق عنوان كردند.
دكتر محمد عبد الجبار مدير مركز پژوهشهاي اموز تغذيه وابسته به وزارت بهداشت عراق به خبرنگار  سايت "اسلام اون لاين"در بغداد گفت : اكثر مواد غذايي وارده در بازارهاي عراق فاسد و تاريخ مصرفشان گذشته است.
وي افزود : كميته اختصاصي طي روزهاي گذشته با نمونه برداري و آزمايش اين مواد بر غير سالم و غير بهداشتي بودن  اين مواد صحه گذاشته است .
به گفته وي ، برخي از مواد غذايي سمي هستند و برخي ديگر تاريخ اعتبار آنها گذشته است و تمام آنها باعث ابتلاي انسان به بيماريهاي خطرناك همچون وبا ، تيفوئيد ، مسموميت معده و بيماريهاي گوارشي مي شوند.
به گفته وي از ماهها پيش نسبت به خطر واردات آزادانه و بي حساب وكتاب به عراق به ويژه در زمينه ورود مواد غذايي كنسرو شده به عراق و خطرات ناشي از آن براي سلامتي مردم عراق هشدار داده بوديم .
وي افزود: برخي تجار عمدا با ايجاد تقلب در تاريخ توليد و اعتبار مواد غذايي و حتي برخي از آنها نام شركتهاي ترك يا يوناني را بر روي قوطي هاي مواد غذايي كنسرو شده فاسد و تاريخ مصرف گذشته اسراييلي قرار داده اند  و آنها را براي فروش وارد بازارهاي مصرفي عراق مي كنند.
به گفته وي ، گوشتهاي كنسرو شده اسراييلي  باعث ابتلا به امراضي همچون جنون گاوي و ديگر بيماريهاي خطرناك مي شوند .
همچنين صدها نوع از مشروبات الكلي موجود در قوطي هاي آلوده و سمي نيز از اسراييل وارد عراق شده اند.
دكتر مني تركي از مركز پژوهشهاي امور تغذيه وزارت بهداشت عراق تصريح كرد به دليل نبود رقابت و نظارت بهداشتي و مسائل امنيتي ما متوجه شده ايم كه اكثر مواد غذايي و مشروبات الكلي از اسراييل وارد مي شود وهمگي آنها مسموم و آلوده هستند و باعث بروز  سرطان مثانه مي شود.
دكتر علي حسين جاسم از مركز پژوهشهاي امور تغذيه وزارت بهداشت با اشاره به آزمايش نمونه هايي از مواد غذايي اسراييلي كه تاريخ مصرف آنها گذاشته است ، اظهار داشت ،  موادي مانند علكه ونساتل ساخت اسراييل توسط تجار اردني وبرخي شركتهاي تركي كه ماركهاي خود را بر روي مواد غذايي اسراييلي مي گذارند ، وارد بازارهاي عراق شده است واين مواد فاسد باعث عقيم شدن كودكان و ورم هاي خطرناك در بدن مي شود.
گفتني است بعد از اشغال عراق توسط آمريكا ، اخبار وگزارشهاي فراواني در مورد  تحركات و فعاليت هاي شركت هاي اسراييلي براي صادرات توليدات خود به عراق و مشاركت در مناقصه ها و پروژه هاي بازسازي عراق با كمك آمريكايي منتشر شده است .
اخيرا نيز مركز پژوهشهاي خاورميانه اي رژيم اسراييل در بغداد  گشايش يافت .

 

کد خبر 25449

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =