عربستان با هدف حفظ امنيت اسرائيل به يمن حمله کرد

«حسين الحوثي»‌ از رهبران انصارالله و عضو شورای سیاسی این جنبش با اشاره به اینکه نیروهای مقاومت یمنی به هیچ سلاحی از خارج نیاز ندارد گفت: نقشه رژیم صهیونیستی و آل سعود برای یمن تجزیه این کشور است.

به گزارش خبرگزاري مهر، جنایت هاي سعودی علیه ملت مظلوم و بی‌دفاع یمن که با چراغ سبز ايالات متحده آمریکا و در سایه بی ‌تحرکی جامعه بین‌الملل همچنان ادامه دارد، بيش از يك ماه است كه ادامه دارد.

سه شنبه هفته گذشته سخنگوي عربستاني عمليات «طوفان کوبنده» با حضور در يك كنفرانس خبري از متوقف شدن حمله عربستان و همدستانش به يمن خبر داد اما واقعيت امر اين است كه به رغم اعلام توقف حمله، حملات جنگنده هاي هوايي ارتش سعودي همچنان به يمن ادامه دارد و هر روز باعث به شهادت رسيدن و زخمي شدن صدها شهروند بي گناه يمني مي شود.

تجاوز ائتلاف متجاوز سعودی از ششم فرودین ‌ماه به دستور مستقيم پادشاه جديد عربستان «ملك سلمان بن عبدالعزيز آل سعود» آغاز و با هدف بازگرداندن قدرت به رئیس ‌جمهور مستعفی يمن «عبد ربه منصور هادي»، در میان سکوت شورای امنیت سازمان ملل متحد و سازمان های حقوق بشر ادامه دارد.

ملت یمن از انقلاب خود در مقابل تجاوز سعودیها دفاع می کند

در همین راستا سيد «حسين الحوثي»‌ از رهبران انصارالله و عضو شورای سیاسی این جنبش در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد که ملت مظلوم یمن با تظاهرات هميشگي و با شکوه خود به جهانیان نشان داده اند که دست از حمایت انقلابیون بر نداشته و با همه مشكلات موجود، از انقلاب در برابر تجاوز سعودی حمایت می کنند.

الحوثی در ادامه گفتگوی خود گفت: ملت یمن به مرحله دفاع از خویشتن رسیده و هرگز دست از حمایت انقلاب و رهبران انقلاب خود در برابر تجاوز وحشیانه آل سعود بر نمی ‌دارد و در برابر آنچه که دشمنان ظالم در حق انقلابیون شریف آن مرتکب می‌شود، ساکت نمی‌مانند.

تجاوز آل سعود به یمن تأمین کننده منافع اسرائیل است

وي در ادامه در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه، از نظر جنبش انصارالله متهم اصلی این جنگ نابرابر کیست و آیا آل سعود می تواند مردم یمن را به زانو درآورد، گفت: این جنگ که طوفان اراده سعودی ها نام دارد در راستای منافع اسرائیل است. دولت سعودی از تروریست های القاعده برای غلبه بر مردم یمن به هر قیمت ممکن استفاده می کند تا یمن مستعمره این رژیم باشد. دسترسی نیروهای مقاومتی انصارالله به رژيم اسرائیل از طریق دریا بسیار آسان است و انصارالله تهدیدی جدی برای امنیت اسرائیل به شمار می رود. لذا یکی از دلایلی که نماینده رژیم صهیونیستی در منطقه یعنی عربستان، به جنبش انصارالله حمله ور شده، دفاع از امنیت اسرائیل است.

گروه های مقاومت یمن نماینده ملت هستند

«حسين الحوثي»‌ افزود: رژیم آل سعود سابقه جنگ با انصارالله را داشته است. در شش درگيري قبلي سعودی ها نتوانستند انصارالله و مقاومت را از بین ببرند. اکنون گروه های مقاومتی در یمن نماینده مردم یمن محسوب می شوند و به امیدخدا این طوفان علیه سعودی ها منعکس و ملت یمن باعث از بین بردن این رژیم منحوس خواهد شد.

اين عضو شوراي مركزي أنصار الله در پاسخ به پرسشي درباره علت تلاش آل سعود براي رشد انديشه تکفیری در جهان اسلام گفت: مفتي هاي آل سعود دربارانی بیش نیستند که طبق سلیقه آنها قدم بر می دارند و سلیقه آنها یک سلیقه صهیونیستی است. آتش جنگی که شاهزادگان سعودی روشن کردند، موجب گسترش تکفیر و افراط‌ گرایی شده به گونه ‌ای که تریبون‌های نماز جمعه، پایگاه‌های شبکه‌های اجتماعی و منابع رسانه‌ای مختلف که جبهه تبلیغاتی تکفیری‌ها هستند برای افزودن بر دامنه فعالیت خود تحریک شده‌اند.

وي ادامه داد: شیوخ سعودی دین خود را با معیارهای حاکمان دیکتاتور بافته‌اند، به گونه‌ای که با فتواهای دروغین نقش بازی می‌ کنند و در خطبه‌های نماز جمعه پیروان مذاهب اسلامی را تکفیر کرده و شیعیان را به پرستش قبور و بت‌ها متهم می‌کنند. هم اکنون سعودی ها بر این تلاشند که آتش جنگ شیعه و سنی را در یمن شعله ور کنند اما یمن همانند سوریه و عراق برای عربستان نخواهد شد. برخلاف تبلیغات رسانه های سعودی و غربی، حمله عربستان به حوثی ها و شيعيان نیست. حملات اخیر عربستان بیشتر در مناطق سنی نشين صورت گرفته و آمار شهدای اهل سنت به مراتب بیشترین از حوثی ها است.

شورای همکاری خلیج فارس جز نابودی یمن هیچ طرحی تاکنون نداشته

سيد «حسين الحوثي»‌ درباره نقش شورای همکاری خلیج فارس در حل بحران یمن گفت: شورای همکاری خلیج فارس جز نابودی یمن و ملت یمن هیچ طرحی تاکنون نداشته و طرح کنونی آن نیز سلطه آل سعود بر ملت یمن است که یمنی ها آن را نمی پذیرند. ناگفته نماند ایالات متحده آمريكا و رأس هرم کفر در منطقه در طول حملات عربستان به یمن، به حمایت از کشتارهای آن پرداخته و شریک این جنایات است و مانند آل سعود باید محاکمه شود.

او همچنين گفت: اگر آمریکا واقعا به دنبال راهکار سیاسی است، دلیلی ندارد که آل سعود مجری آن باشد. زيرا ملت یمن از ابتدا خود راهکار سیاسی را اجرا کرده و دخالت آل سعود و چند کشور عربی دیگر مانع آن بوده است. استعفای «منصور هادی» و نقش انصارالله برای اجرای مطالبات مردمی نتیجه همان راهبرد سیاسی بوده که همه ملت یمن آن را قبول داشته اند ليكن آل سعود آن را برنتابید و عملیات وحشیانه خود علیه ملت یمن را آغاز کرد.

گروه های انقلابی یمن به هیچ سلاحی از خارج نیاز ندارد

اين عضو ارشد أنصارالله درباره قطعنامه اخیرا شورای امنیت علیه مقاومت یمن و تأثير بر انقلابيون يمن گفت: صدور قطعنامه شورای امنیت مبنی بر تحریم تسلیحاتی یمن هیچگونه تأثیری بر گروه های انقلابی نخواهد داشت زیرا گروه های انقلابی آماده چنین حمله ای بودند و تسلیحات و مهمات را برای این جنگ آماده کرده بودند. گروه های انقلابی به هیچ سلاحی از خارج نیاز ندارند.

وي افزود: ناگفته نماند رفتارهای خصمانه کشورهای عربی و عربستان و نقش برجسته آمریکا موجب صدور این قطعنامه ظالمانه علیه ملت یمن شده است. آل سعود بداند که گروه های مقاومتی مبارزه با مزدوران و تروریست ها را متوقف نخواهد کرد و هرچه سریعتر آماده پاسخگویی به حمله متجاوزان خواهد شد. دشمنان یمن بدانند که ملت یمن کشورشان را به تروریست های القاعده و آنهایی که از سوی عربستان و رژیم صهیونیستی حمایت می شوند، تسلیم نمی کنند.

اسرائیل بدنبال تجزیه یمن است

سید «حسین الحوثی» درباره تلاش دشمنان ملت یمن براي استقلال جنوب اين كشور گفت: اسرائیل بدنبال تجزیه یمن است زیرا یمن یک منطقه استراتژیک خاصی برای اسرائیل به شمار می رود. کشورهای عربی که با اسرائيل همپیمان هستند هم اکنون به بهانه از بین بردن تروریسم وارد یمن شدند. اسرائيل با پشتیبانی کشورهای عربی جریان های تکفیری را در منطقه به راه انداختند و با این بهانه قصد اشغال کشورها را کرده اند. عربستان و کشورهای عربی در حال انجام نقشه صهیونیست ها در خاک یمن هستند.

وی درباره كشته شدن چندين نیروی ارتش مصر و بازداشت تعدادي از آنان – به رغم ادعاي رئيس جمهور مصر مبني بر عدم وجود نيروي مصري در خاك يمن – گفت: گروه های مقاومت انصارالله با همکاری ارتش یمن روز دوشنبه گذشته ۴۰ نيروي نظامی مصری را در ساحل «ابین» به هلاکت رساندند. متجاوزان با چهار قایق که هر کدام حامل ۱۰ سرباز بود خود را به خاک یمن رساندند اما با گروه های مقاومت روبرو شدند. نیروهای انصارالله موفق شدند که این ۴۰ تن را اسیر یا به هلاکت برسانند. طبق بازجويي هاي انجام شده با اسرای مصری مشخص شد که آنها مزدور دستگاه اطلاعاتی مصر بودند که با عکس برداری و مطالعه جغرافیای مناطق مختلف یمن، چگونگی مداخله زمینی را بررسی مي كردند. همچنین جنبش انصارالله چند روز پيش توانست بیش از ۱۰ جاسوس را که برای عربستان و اسرائیل در یمن فعالیت های جاسوسی انجام می دادند، دستگیر کند. این جاسوس ها که قصد فرار به عربستان را داشتند با هوشیاری گروه های امنیتی فعال در انصارالله دستگیر شدند.

عربستان با تمامی قوا به دنبال انحراف انقلاب یمن است

وي در مورد استفاده از سلاح های ممنوعه توسط متجاوزان علیه ملت یمن گفت: ده ها کودک و زن بی گناه بر اثر استنشاق گازهای شیمیایی و سمی که عربستان بر سر آنها ریخته به شهادت رسیدند. ملك سلمان که یک جنایتکار جنگی است از تخصیص ۲۷۴ میلیون دلار به آنچه کمک های بشردوستانه به یمن از طریق سازمان ملل خوانده خبر داد. آل سعود با وعده های کمک مالی به ملت مظلوم یمن، آنها را به سخره گرفته است. کمک های تسلیحاتی و شیمیایی آل سعود به شبه نظامیان هوادار هادی و تروریست های القاعده پابرجاست، درحقیقت آل سعود برای پابرجایی تروریسم در یمن در قالب کمک های بشر دوستانه سلاح و مهمات ارسال می کند. عربستان با تمامی قوا مشغول به انحراف انقلاب در یمن است. عربستان بداند که دیگر ملت یمن همانند قبل نیست، فرزندان این کشور به حدی رسیده اند که بتوانند خودشان این کشور را اداره کنند. وهابیون سعودی به اندازه ای نیستند که با هواپیماها و سلاح های خود ندای مظلوم مردم را ساکت کند. انصارالله به هیچ عنوان از خون شهدای بی گناه یمنی نخواهد گذشت، ما انتقام شهدای بی گناه را خواهیم گرفت. جنبش انصارالله با استعانت به خداوند متعال هرچه سریعتر برنامه های نظامی خود را که در جهت حمایت و حفاظت از مردم و کیان این سرزمین است اجرا خواهد کرد.

کد خبر 2563725

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =