حجت الاسلام باباشاهی:

اسلام ناب محمدی در آثار شهید مطهری متبلور است

شناسهٔ خبر: 2567376 -
سنندج - مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت ‌المقدس کردستان گفت: اسلام ناب محمدی(ص) در تمامی آثار شهید مطهری متبلور است.

به گزارش خبرنگار، حجت الاسلام علیرضا باباشاهی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان اظهار داشت: شهید مطهری نماد بارز فردی انقلابی و متدین بود.

وی با اشاره به این مطلب که الگو گیری از آثار و رفتار این شهید بزرگوار در عصر و دوران امروزی امری ضرور است، افزود: شهید مطهری از نظریه‌ پردازان انقلاب اسلامی بود که در راه ترویج ارزش های دین گام های ارزنده ای را برداشته است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت ‌المقدس کردستان بیان کرد: مطهری به دلیل دانش و بینش اسلامی که داشت در بین آحاد جامعه جایگاه والایی داشت و توانسته بود حیله های دشمنان را آشکار کند و همین امر باعث شد که به دست گروهک فرقان به درجه رفیع شهادت نایل شود.

حجت الاسلام باباشاهی یادآور شد: شهادت این شهید والامقام پایداری تفکراتش را رقم زد و نقش آن در نهضت اسلامی برای همگان مشخص است.

وی ادامه داد: سپاه به عنوان نهادی انقلابی در بعد معنوی خودش را مدیون آموزش‌ هایی می ‌داند که از آثار آیت ‌الله مطهری دریافت کرده است و خط فکری و انقلابی سپاه برگرفته از اسلام ناب محمدی بوده و این مهم در آثار شهید مطهری متبلور شده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت ‌المقدس کردستان گفت: برنامه‌ های سپاه برگرفته از اسلام ناب محمدی است و همین امر باعث شده که از انحراف و اسلام آمریکایی و انگلیسی مصون بماند.

حجت الاسلام باباشاهی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نیروهای مسلح نقش فوق ‌العاده حساسی در حفظ امنیت کشور ایفا می‌ کنند و پیش زمینه آمادگی رزمی آنان آمادگی معنوی است.

وی افزود: آمادگی رزمی نیروهای مسلح یک آمادگی معنوی انقلابی و اخلاقی نیاز دارد و این مهم در آثار شهید مطهری متبلور است و خوشبختانه در اخلاق و فضایل رزمندگان اسلام و انقلاب نیز به وضوح دیده می شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت ‌المقدس کردستان بیان کرد: تقویت بصیرت دینی و آمادگی و هوشیاری و هوشمندی در آحاد نیروها از برنامه‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه است و در این راستا با بهره‌ مندی از اساتید، علما، روحانیون اهل سنت و اهل تشیع و هادیان سیاسی برنامه‌ های متنوعی اجرا می شود.

حجت الاسلام باباشاهی یادآور شد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازوی مسلح ولایت فقیه و حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی در بخش پایانی سخنان خود به برنامه های دفتر ولی فقیه در سپاه اشاره کرد و ادامه داد: در سال ۹۳ بیش از ۱۰ هزار نفر در برنامه‌های عقیدتی سپاه مشارکت کردند و از این تعداد سه هزار نفر پیشمرگان مسلمان سابق هستند که اکثریت آنان را برادران اهل سنت تشکیل می ‌دهند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت ‌المقدس کردستان گفت: همچنین در سال ۹۳ بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر در طرح نورالمبین و درک مفاهیم قرآنی شرکت کرده ‌اند و هزار و ۷۰۰ نفر در دوره‌ های تربیت و تعالی سربازان حضور داشته ‌اند.

حجت الاسلام باباشاهی اظهار داشت: در مجموع بیش از ۲۵ هزار نفر در قالب بسیج در دوره‌های مختلف شرکت کرده‌ اند و در سال ‌جاری نیز اولویت ما گسترش برنامه ‌های آموزشی با عمق بخشی به مفاهیم نماز است.

وی افزود: اعزام خانواده‌ های پاسداران به اردوهای خانوادگی، اعزام هادیان سیاسی و روحانیون اهل سنت و اهل تشیع به مناطق مختلف، سرکشی و دل ‌جویی از خانواده‌ هایی که فرزندانشان به نوعی مخالف نظام محسوب می‌شده ‌اند از جمله برنامه‌ هایی است که با جدیت در این نهاد دنبال می شود.

برچسب‌ها

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 5 =