آیت الله علوی گرگانی:

ارتباط حوزه و دانشگاه باعث رشد جامعه شده است

شناسهٔ خبر: 2567652 -
قم - یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارتباط میان حوزه و دانشگاه افزایش یافته است، تقویت این ارتباط را موجب رشد جامعه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی ظهر دوشنبه در دیدار با مدیران بخش پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه ایجاد انقلاب اسلامی در ایران را از نعمت‌های بزرگ خداوند عنوان کرد و گفت: قبل از انقلاب میان دانشجویان و طلاب شکاف بزرگی وجود داشت که این موضوع باعث عدم استفاده طرفین از معلومات یکدیگر شده بود.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ارتباط میان حوزه و دانشگاه افزایش یافته است که خوشبختانه این امر در رشد جامعه تأثیر مثبت بسیاری داشته است.

استاد برجسته حوزه بیان کرد: خداوند می‌فرمایند که قدرت کسب علم به انسان‌ها داده شده است اما تنها کسانی می‌توانند به خوبی از آن استفاده کنند که این سرمایه‌های علمی را برای رضای خداوند و رشد و تعالی جامعه مورد استفاده قرار دهند.

وی در ادامه گفت: بهترین مرکز برای آماده کردن طلاب، مرکز پژوهش‌های حوزه علمیه است که می‌تواند نقش موثری در تقویت بنیه علمی طلاب داشته باشد.

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: برای امر پژوهش حوزه علمیه نباید تنها به قم اکتفا شود بلکه باید در سراسر کشور این موضوع مورد توجه باشد.

برگزاری جشنواره علامه حلی با حضور ۱۲۰۰۰ شرکت کننده

معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه نیز در این دیدار اظهار داشت: حوزه علمیه از طریق فعالیت‌های علمی و پژوهشی برای پاسخگویی به نیازهای جامعه تلاش می‌کند و همه بخش‌های دیگر حوزه در ارتباط با واحد پژوهش است.

حجت الاسلام سید علی عماد گفت: یکی از اقدامات مهم که در دستور کار قرار گرفته فرهنگ سازی و ترویج پژوهش و گسترش اخلاق علمی و پژوهشی است.

وی با بیان اینکه طلاب باید با نیازهای جامعه معاصر آشنا باشند، گفت: نحوه درست مطالعه، یادداشت برداری، نظم هندسی معین در ذهن، تشخیص منابع دسته اول و دسته دوم و ... از مباحثی است که در معاونت پژوهشی حوزه‌های علمیه به طلاب آموزش می‌دهیم.

معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه در خصوص برگزاری جشنواره علامه حلی افزود: هفتمین جشنواره علامه حلی برای طلاب زیر ۳۱ سال در اول مردادماه سال جاری با حضور ۱۲ هزار شرکت کننده برگزار می‌شود.

حجت الاسلام عماد گفت: معاونت پژوهشی طی چند سال اخیر در همه مراکز استان‌ها تشکیل شده است، حتی در مدارس علمیه بالای ۱۲۰ نفر یک نفر مأمور پژوهشی طلاب است و در مدارس کمتر از ۱۲۰ نفر نیز یک نفر به صورت پاره وقت برای انجام پژوهشی حضور دارد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =