جلسه شورای اسلامی شهر تهران

تذکر یکی از اعضای شورا به نحوه اطلاع رسانی صدا و سیما، انتقاد نسبت به نحوه نقد عملکرد شورا و احتمال طرح سئوال از شهردار از مهمترین موضوعاتی بود که در جلسه روز سه شنبه عنوان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسین مختاباد رئیس کمیته هنری شورای شهر تهران در جلسه علنی روز سه شنبه ضمن تشکر از برگزاری مراسم گرامیداشت عباس شیبانی گفت: از این برنامه و تقدیر از این عضو قدیمی تشکر می کنم.

وی همچنین از فعالیت های سازمان زیباسازی تشکر کرد و گفت: به دلیل تلاش های این سازمان ما هر روز شاهد اتفاقات خوبی در سطح شهر هستیم و با نصب آثار هنری برجسته ایران و حتی دنیا آرامش را به شهروندان هدیه کرده اند.

درخواست جلسه غیرعلنی با اعضای ستاد بحران تهران

مختاباد در ادامه درخواست کرد جلسه ای با ستاد بحران در ارتباط با پیش بینی های لازم برای مقابله با سه بحران اصلی در پایتخت برگزار شود.

به گفته وی، پایتخت با بحران آب، نشست زمین و زلزله روبروست که باید در یک جلسه غیرعلنی توضیح داده شود چه اقداماتی در این رابطه انجام شده است.

انتقاد از نحوه انعکاس اخبار شورا توسط سیما

اسماعیل دوستی عضو کمیسیون عمران شورا نیز در ادامه با اشاره به بحثی که در یکی از جلسات غیرعلنی با یکی از اعضای شورا داشت، گفت: این بحث خارج از روال کاری شورا نبود، هر چند روابط عمومی شورا آن را منعکس کرد. به نظر من با تذکری که آقای مختاباد داد، بحث باید تمام می شد، اما متاسفانه شبکه خبر که برای کل کشور برنامه هایش پخش می شود، موضوع این درگیری را پخش کرد و بعد به میان مردم آمد و از زبان آنها گفت ما به این نماینده ها رای نداده ایم که درگیر شوند در حالیکه هیچ درگیری خاصی وجود نداشت .

وی تاکید کرد: ما نباید تلاش کنیم این موضوع تداعی شود که شورا در حال سیاسی شدن است.

دوستی از رئیس سازمان صدا و سیما درخواست کرد این خبر را خودش بازبینی کند و ببیند آیا به نفع شوراست یا ضرر آن.

وی با بیان اینکه من انصاف سرافراز را قبول دارم، خودش بگوید چه لزومی داشت این خبر پخش شود، گفت: عده ای نمی خواهند شورا کارآمد شود. اختلاف نظر داشتن چیز طبیعی است و ظلم به کسی نیست.

وی در خصوص عملکرد صدا در حوزه انعکاس اخبار، گفت: در صدا همه اعضا عادلانه امکان بیان سخنانشان را دارند.

چمران: شورا یک خانواده است

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز با تایید سخنان دوستی، گفت: من هم اعتقاد دارم باید چنین ادبیاتی رعایت شود. نفی همدیگر را کردن و همدیگر را کوبیدن ما را به جایی نمی برد. اگر ما همدیگر را تحقیر و مسخره کنیم خودمان را مسخره کرده ایم، ما یک خانواده ای هستیم که در کنار هم فعالیت می کنیم. مقام معظم رهبری از عملکرد شورای سوم به خاطر آنکه با افکار مختلف شهر را به خوبی اداره کرد، تشکر کردند. چرا باید این شورا زیر سئوال برود.

چمران تاکید کرد: احترام ما دست خودمان است. وی نیز انتقاد دوستی به صدا و سیما را به جا دانست و گفت بیشتر صحبت های تفرقه انگیز برجسته می شود تا صحبت هایی که در مسیر اصلاح است.

شاخص های عملیاتی کردن برنامه پنجساله اعلام شود

در ادامه این جلسه، رحمت الله حافظی از وزارت بهداشت و رفاه خواست برای آنکه آمار سزارین پایین آمده و زایمان طبیعی به نُرم جهانی نزدیک شود، فعالیت های ماماها زیر پوشش بیمه ای قرار گیرد.

وی ادامه داد: خردادماه ۹۳ برنامه پنجساله دوم ابلاغ شده است و در حال حاضر یک سال از آن زمان گذشته. شهرداری موظف بود طی ۶ ماه ساز و کار اجرایی و شاخص های عملیاتی و هدف گذاری این برنامه را مشخص کند که خواستار پاسخ دهی شهرداری در این زمینه هستم.

با نزدیک انتخابات هیات رئیسه، فضا را آلوده نکنیم

در ادامه این جلسه، مجتبی شاکری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به مصاحبه یکی از اعضا که سن عقلی شورا را ۶ ماهه دانسته بود، گفت: این تعبیر زشتی است.

وی با بیان اینکه مسجد جامعی و چمران هر دو سرمایه های شورا هستند، افزود: چه در مدیریت مسجدجامعی و چه مدیریت چمران، افراد شورا همان افراد هستند و جنس مصوبات نیز یکی است و رئیس شورا در مجموع فعالیت کمیسیون ها نقش خاصی ندارد. به نظر می رسد برخی با نزدیک شدن انتخابات هیات رئیسه می خواهند فضای شورا را آلوده کنند. این تعبیر بسیار زشت است.

شاکری افزود: این افراد نزدیک به رئیس جمهور اسبق هستند و می دانیم از سال ۸۸ مقام معظم رهبری با ایشان هیچ دیداری نداشته اند. همچنین مقام معظم رهبری تاکنون ۳۰۰ بار کلمه فتنه را به کار برده اند اما این افراد تاکنون یک بار نیز این کلمه را به کار نبرده اند.

چمران از شاکری درخواست کرد اسم افراد را در سخنانش به کار نبرد.

در ادامه شاکری با اشاره به مذاکرات هسته ای، گفت: درست است تیم هسته ای ما از بچه های انقلاب هستند اما این نیست که هر کاری بکنند درست است. 

چمران نیز در پاسخ به وی گفت: در حاشیه نمازجمعه با آقای صالحی صحبت کردم و قرار است زمانی برای حضور در شورا مشخص شود.

قناعتی: شهردار پاسخ تذکر ما را نداده است

ابوالفضل قناعتی عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به تذکری که در اسفندماه سال ۹۳ در خصوص پروژه اسپیناس ۲ به شهردار داده است، گفت: ۴۵ روز گذشته و دو بار نامه زده ایم و پاسخی دریافت نکرده ایم. شهردار منطقه خودش تخلف ۳۰۰ متری را قبول کرده، اما همین شهردار متخلف از شهرداری منطقه ۲ به شهرداری منطقه دیگری می رود یا در شهرداری منطقه ۱ برج سازی هایی خارج از ضوابط شهرسازی انجام می شود. متاسفانه سرعت پاسخ گویی به اعضا پایین است و همچنان تخلفات زیادی در منطقه ۱ و ۲ در حال انجام است.

به ما پرونده پشت بام می افتد، به دوستی اسپیناس ۲ و علاء الدین

در ادامه این جلسه اسماعیل دوستی توضیح داد که پرونده اسپیناس ۲ در کمیسیون ماده ۱۰۰ که وی مسئولیت آن را برعهده دارد بررسی می شود و اسپیناس ۲ تخلفی از لحاظ ارتفاع نداشته است و تنها استخری در طبقه بالا داشته که این استخر سقف معلق و سبکی دارد.

وی تاکید کرد: در حکم من شکی نداشته باشید، اگر تخلف باشد حکم تخریب می دهم همان طور که در علاء الدین این حکم صادر شد، هر چند به من توصیه شد این حکم را ندهم، اما من رای به تخریب صادر کردم.

قناعتی خطاب به دوستی به شوخی گفت: نمی دانم چرا در کمیسیون ماده ۱۰۰ که من حضور دارم، پرونده خرپشته و پشت بام می آید، در شعبه کمیسیون ماده ۱۰۰ شما هتل اسپینانس  و علاء الدین. این تخلف در این پروژه مشخص است و اگر شهرداری هر چه زودتر پاسخ ندهد، آن را در قالب طرح سئوال از شهردار مطرح می کنم.

کد خبر 2568827

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =