سفارش مهم پیامبر(ص) به امتش پیروی از اهل بیت بود

شیخ زیشان محمد گفت: همه ما مسلمانیم و از یک خدا و یک پیامبر ویک کتاب پیروی می کنیم. بین شیعه و سنی فرقی نیست. همه مسلمانیم و یکدیگر را دوست داریم و طبق وصیت پیامبر(ص) دوستدار و پیرو اهل بیت او هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، همایش بررسی شخصیت زن در اسلام از سوی اتحادیه جهانی زنان مسلمان در محل مرکز اسلامی انگلیس در لندن برگزار شد. در این همایش جایگاه زن در اسلام با تکیه بر شخصیت حضرت خدیجه(س) حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) از دیدگاه شیعه و اهل سنت بررسی شد.

به گفته مکی مدیر اجرایی این همایش، یکی از اهداف برگزاری این نشست طرح نظرات ودیدگاه های شیعیان واهل سنت در باره شخصیت زنان بزرگ اسلام با هدف وحدت ونزدیکی بین مذاهب بود.

ازجمله سخنرانان این همایش، شیخ زیشان محمد از روحانیون اهل سنت ومسئول موسسه بزرگ فرهنگی منهاج القرآن وابسته به اهل سنت بود که در مورد نقش زن بعنوان مادر در اسلام و تجلی آن در شخصیت حضرت خدیجه (س) صحبت کرد.

این عالم اهل سنت در سخنان خود با اشاره به برخی آیات قرآن کریم گفت، خداوند بندگانش را به پیروی از پیامبر (ص) سفارش فرموده و پیامبر نیز در آخرین سفر حج خود امتش را به پیروی از اهل بیتش سفارش کرد و فرمود: دو چیز را در میان شما به ودیعه می گذارم که آن قرآن و عترت یا همان اهل بیت من است.

شیخ زیشان محمد افزود: اگر دو نفر نبودند اسلام به پیروزی نمی رسید و آن دو علی(ع) و خدیجه همسر بزرگوار پیامبر است. مطابق فرمایش مکرر پیامبر اسلام حضرت علی(ع) و همسر با وفایشان خدیجه(س) مهمترین عامل در موفقیت وی در زمان تأسیس اسلام بودند.

وی افزود پیامبر در همه لحظات به یاد خدیجه بود و وقتی از او علت این علاقه را می پرسیدند می فرمود خدیجه در سخت ترین شرایط با تمام سرمایه های مادی ومعنوی اش مرا در راهی که خداوند به آن مامورم ساخته بود یاری رساند وحمایت کرد.

وی با اشاره به فضای عشق و محبت درخانه پیامبر اسلام با وجود خدیجه گفت، نتیجه این شرایط، تربیت فرزندی شایسته چون فاطمه زهرا(س) بود که باعث شد به چنان مقامی دست یابد که افتخار مادری اهل بیت وفرزندان علی (ع) نصیب او شود.

شیخ زیشان محمد یادآورشد باتوجه به اینکه همه ما مسلمانیم واز یک خدا و یک پیامبر ویک کتاب پیروی می کنیم. بنابراین بین شیعه و سنی در اسلام فرقی نیست. همه مسلمانیم ویکدیگر را دوست داریم وطبق وصیت پیامبر (ص) دوستدار وپیرو اهل بیت بزرگوار او هستیم.

وی در پایان گفت امروز بیش از هر زمانی به وحدت نیازمندیم. ما باید یکدیگر را حمایت کنیم وبا وحدت خود مانع نقشه های شوم تکفیری ها شویم. اگر مسلمانان شیعه وسنی وحدت داشته باشند تکفیری ها به اهداف خود نخواهند رسید.

کد خبر 2569098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =