جواد واحدی

ساری - فرماندار ساری گفت: هزار و ۳۶ نفر از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان نهادهای مردمی، مدیریت شهر ها و روستایی شهرستان ساری را بر عهده دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از فرمانداری شهرستان ساری، جواد واحدی در راستای برگزاری آیین تجلیل از شوراهای شهرستان ساری با بیان اینکه شوراها حلقه واسط بین مردم ونظام بوده و موجب تعامل و همسویی مردم و نظام شده است.

فرماندار ساری باتاکید بر ارتقای جایگاه شوراها گفت: شوراها تصمیم گیری ها و فعالیت های خود را با رویکرد دولت تدبیر  همسو کنند.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار روستایی یکی ازاهداف اساسی سیاست گذاری های کل در کشورها وبخصوص درایران است، تصریح کرد: شوراها با شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های روستا با رویکرد توانمند روستاها زمینه ورود سرمایه گذار به روستا و ایجاد اشتغال را فراهم کنند.

واحدی افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی به عنوان نهادهای مردمی که مدیریت روستاها را بر عهده دارند می توانند با سیاست گذاری، مدیریت و اجرای برنامه های مختلف، توسعه زیرساخت های لازم، کمک به جذب منابع مالی در توسعه روستاها نقشی اساسی ایفا کنند.

وی با اشاره به گردشگری طبیعی و روستاگردی گفت: شوراها و دهیاران با حفظ و احیای بافت سنتی روستاها فرصت اقتصاد گردشگری را در روستاها بوجود آورند.

واحدی در ادامه با اعلام ۱۰۳۶ عضو  شوراهای فعال در شهرستان اشاره نمود و ابراز داشت: شهرستان ساری  شامل چهار شهر "ساری، فریم، کیاسر، پایین هولار "و ۶ بخش "دودانگه، چهاردانگه، کلیجانرستاق، رودپی شمالی و رود پی جنوبی " است.

وی به تعداد اعضاها در شهر و روستاها اشاره کرد و گفت: شهر ساری با ۱۳ عضو شورای شهر، فریم، کیاسر و پایین هولارهرکدام با پنج نفر در خدمت رسانی و مدیریت شهری گام برمی دارند.

فرماندار ساری همچنین اعضای شوراها در روستاها را چنین اعلام کرد: بخش مرکزی در ۱۱۹ روستا ۳۸۵ عضو شورا، بخش کلیجانرستاق در ۳۸ روستا ۱۱۶ عضو، بخش دودوانگه در ۴۳ روستا ۱۲۹ عضو، بخش چهاردانگه در۵۸ روستا۱۷۴ عضو، بخش رودذپی شمالی در ۲۳ روستا ۷۳ عضو، رود پی جنوبی در ۴۰ روستا۱۲۲ عضو  فعالیت دارند.

کد خبر 2569815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =