سردار ساجدی‌نیا در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛

کاهش ۱۳ درصدی سرقت در تهران

شناسهٔ خبر: 2573252 -
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند سارقان مسلح مغازه‌های بازار تهران خبر داد و گفت: در کمتر از ۲۴ ساعت، پنج نفر از اعضای باند در عملیات ویژه پلیسی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پلیس در سال ۹۳ به شهروندان قول داد تا با اجرای طرح‌های ضربتی، سرقت را در تهران کنترل و تثبیت کنیم، افزود: تا پایان سال ۹۳ خوشبختانه به قول خودمان عمل کردیم و شاهد کاهش چشمگیر سرقت در سطح تهران بزرگ بودیم.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون برابر آمار مرکز آمار فرماندهی ناجا ۱۳ درصد کاهش در حوزه سرقت داشتیم و سعی‌مان بر این است که این آمار را تا پایان سال حفظ کرده و گزارش مطلوب‌تری در زمینه کاهش سرقت به مردم تهران ارائه دهیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: میزان عملیات‌های پلیس در برخورد با سارقان، اراذل و اوباش و موادفروشان افزایش داشته و سعی داریم طرح «امنیت محله محور» را با جدیت بیشتری دنبال کنیم، چرا که معتقدیم مطالبه مردم از پلیس چه در حوزه برخورد با قاچاقچیان، چه در حوزه برخورد با اراذل و اوباش و همچنین در برخورد با هنجارشکنان و سارقان باندی است.

ساجدی‌نیا با اعلام اینکه بازسازی صحنه سرقت مسلحانه امروز که در محدوده بازار اصلی تهران اتفاق می‌افتد، حاصل تلاش شبانه‌روزی ماموران پلیس و پلیس آگاهی است، افزود: با تلاش عزیزان ما در پلیس آگاهی و بخصوص پایگاه پلیس آگاهی بازار، در کمتر از ۳۶ ساعت موفق به شناسایی و دستگیری سارقان شدیم.

وی با اعلام اینکه در عملیات شب گذشته ماموران پلیس برای دستگیری متهمان درگیری مسلحانه بین ماموران و اعضای باند سرقت رخ داد، افزود: در جریان این درگیری، یکی از متهمان، زخمی و در حال حاضر در بیمارستان بستری است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: سارقان که در پوشش کارگر مدتی را در بازار فعالیت می‌کردند، موفق شده بودند با شناسایی تعداد شش باب مغازه‌ای که اقدام به نگهداری گاوصندوق در محل کسب و کار خود داشتند، مغازه‌های مذکور را شناسایی کرده و با اجرای نقشه‌ای ویژه، اقدام به سرقت سه گاوصندوق از فروشگاه‌های پوشاک در سطح بازار کرده و همچنین از سه مغازه دیگر نیز قفل‌ها و سیستم ایمنی را به سرقت برده بودند.

ساجدی‌نیا گفت: با اعلام این خبر بلافاصله ماموران پلیس در محل حاضر شده و تلاش برای شناسایی اعضای باند را آغاز کردند. تحقیقات اولیه نشان می‌داد سارقان عمدتا از سارقان سابقه‌دار هستند که از مدت‌ها قبل مغازه‌های مورد دستبرد را تحت نظر داشتند.

وی افزود: با بدست آمدن همین سرنخ‌ها، کارآگاهان پلیس آگاهی بازار موفق به شناسایی سارقان و دستگیری سه نفر از اعضای باند سرقت شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان با هشدار به اراذل و اوباش و سارقانی که اقدام به از بین بردن امنیت عمومی می‌کنند، افزود: همه تحرکات سارقان سابقه‌دار زیر ذره‌بین پلیس است و پلیس با افزایش طرح‌های امنیتی، سعی بر کاهش آمار سرقت در سطح تهران دارد.

 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 12 =