سوم خرداد نماد استواری مردم ایران است/برگزاری ۲۳ برنامه محوری

همدان- رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه امروز بیشتر از هر چیز همدلی و امید در بین جامعه نیاز است، گفت: سوم خرداد نماد استواری مردم ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی ظفری ظهر یکشنبه در ستاد استانی بزرگداشت سوم خرمشهر، یاد و خاطره شهدای عملیات بیت المقدس در سوم خرداد را گرامیداشت و با بیان اینکه انقلاب اسلامی شوک ژئو پلوتیکی در دوران جنگ سرد بود، اظهار داشت: در دورانی که هیچ قدرتی توان تحول نداشت انقلاب اسلامی به وقوع پیوست و ائتلاف نانوشته ایجاد شد و قدرت ها دست به دست هم دادند و علیه نظام جمهوری اسلامی جنگ راه انداختند.

وی با بیان اینکه قدرت های منطقه نیز آمادگی حرکت و تجاوز به خاک ایران را داشتند و تعصب های فردی و قومی صدام و مخالفت های منطقه ای زمینه را برای آغاز جنگ فراهم کرد، ادامه داد: جنگ در زمانی آغاز شد که ارتش، سپاه و غیره هنوز توان و قدرت لازم را نداشتند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه نیروهای نظامی ایران در سوم خرداد قدرت خود را نشان دادند، بیان کرد: عملیات بیت المقدس نخستین شکست راهبردی نظام جهان و نخستین شکل گیری راهبردی نظام جمهوری اسلامی بود.

سردار ظفری با بیان اینکه دشمن هیچ وقت به پدافند و دفاع فکر نمی کرد و اکثر برنامه ریزی و طرح ریزی ها دشمن دلیل بر روحیه هجومی داشت، بیان کرد: در عملیات بیت المقدس شیوه دشمن کاملا عوض شد و و از حالت تدافعی به حالت هجومی رسیدیم.

وی با بیان اینکه عملیات بیت المقدس شکل گیری نظام دیدنی علیه دشمن بود و دستاوردهای عملیات را از دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی می دانند، بیان کرد: در عملیات بیت المقدس ارتش و حزب الهی و سپاه  و بسیج تشکیل شد و سطح قدرت جمهوری اسلامی را از عملیاتی به راهبردی تغییر داد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه باید برنامه های سالگرد فتح خرمشهر به شکلی هماهنگ اجرا و  تبدیل به یک همدلی، وفاق و امید بیشتر در جامعه شود، بیان کرد: برای برگزاری برنامه های فتح خرمشهر هماهنگی ها باید به نحوی باشد که ابهامی پیش نیاید.

سردار مهدی ظفری با بیان اینکه هرچه بیشتر مردم در برگزاری برنامه های گرامیداشت فتح خرمشهر نقش داشته باشند بازدهی عملیات بیت المقدس بیشتر خواهد شد، ادامه داد: امروز بیشتر از هر چیز همدلی و امید در بین جامعه نیاز است و بزرگداشت عملیات بیت المقدس موضوعی مهم برای همدلی بیشتر است.

مدیر باغ موزه دفاع مقدس همدان نیز در ادامه با بیان اینکه یکی از افتخارات استان همدان ورود در برنامه های بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر است، اظهار داشت: امسال نیز همانند سال گذشته فراخوانی درخصوص برنامه های سالروز آزاد سازی خرمشهر داده شد و اکثر دستگاه ها برنامه های پیشنهادی خود را ارائه کردند و جمع بندی ایجاد شد.

خلیل الهی تبار با بیان اینکه ۲۳ برنامه محوری از مجموع برنامه های ارسال شده انتخاب شده است، بیان کرد: برنامه های گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در دو قسمت و در یکسری مشترک بین همه دستگاه های اداری، نیروهای مسلح، مساجد استان به عنوان سنگر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه باید همه در راستای آذین بندی فضای های شهری و ادارات کمک کنند، عنوان کرد: مساجد سراسر استان در شب سوم خرداد به موضوع آزاد سازی خرمشهر و عملیات بیت المقدس توجه کنند و حرکت های خود جوش مردمی و تجلیل از رزمندگان منطقه برنامه ریزی شود.

مدیر باغ موزه دفاع مقدس همدان با بیان اینکه از ۳۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد برای برگزاری برنامه های گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برنامه ریزی شده است، عنوان کرد: روز پنج شنبه ۳۱ اردیبهشت به نام شهدا و راست قامتان، روز جمعه یکم خرداد به نام پاسداران رزمندگان و حماسه آفرینان، روز شنبه دوم خرداد به نام جانبازان، ایثارگران و عزتمتداران، روز یکشنبه سوم خرداد به نام مقاومت، ایثار، پیروزی  ولایتمداری و روز دوشنبه چهارم خرداد به نام مقاومت، ایستادگی، پایداری و سلامت نامگذاری شده است.

الهی تبار با بیان اینکه همچنین شهر دزفول به عنوان شهر مقاومت و ایستادگی معرفی خواهد شد، ادامه داد: فضا سازی شهر، تجلیل، خاطره گویی، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و غیره از جمله برنامه های سالروز فتح خرمشهر است.

وی با بیان اینکه صبحگاه مشترک نیروهای مسلح روز دوم خرداد ماه برگزار می شود، بیان کرد: کانون پرورش فکری برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی برای کودکان پیش بینی کرده است.

کد خبر 2577015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =