دانشگاه ها برای رفع آسیب های اجتماعی چاره اندیشی کنند

گنبدکاووس- مدیر امور دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاههای کشور گفت: دانشگاه ها برای رفع آسیب های اجتماعی چاره اندیشی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اسماعیل پوررضا ظهر دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه گنبد، در این دانشگاه گفت: نگاهی که مدیران ارشد دانشگاه ها به کارکرد نهاد در دانشگاه ها دارند، باید تقویت شود.

وی افزود: در یک جنگ تمام عیار اقتصادی، سیاسی، فرهنگی هستیم. کسانی که نه تنها ما و هویت ما را بلکه هویت انسانها را در دنیا به راحتی از بین برده اند و ما گرفتار چنین انسانهایی هستیم و رسالت ما بسی سنگین خواهد بود.

وی بیان کرد: کار دانشگاه کار علمی است و باید جدی گرفته شود البته نباید فقط به دنبال تخصصی کار کردن باشیم بلکه به دنیای پیرامون خود نیز نگاه کنیم شاید بتوانیم آسیب های اجتماعی را مرتفع کنیم.

حجت الاسلام پوررضا گفت: تخصصی عمل کردن محصول واردات دانشگاه غرب است ولی انسانها بعد مادی و روحی دارند و نمی توانند فقط به یک بعد بپردازند.

وی بیان کرد: ما در حال حاضر با هماهنگی دفاتر نهاد نمایندگی در تهران توانستیم ارتباط خوبی را بین اساتید حتی اساتید رشته هایی چون فیزیک و ریاضی را با دانشجویان در خوابگاه ها برقرار کنیم.

وی ادامه داد: چرا اساتید ما مباحث اولیه فکری و اخلاقی را در کلاس ها پیاده نمی کنند؟ اگر در دانشگاه ها، اساتید و دانشجویان دست دشمن را نخوانند، ما هم نتوانستیم رسالت امروز خود را به بشریت و انسانیت ایفا کنیم.

حجت الاسلام پوررضا افزود: همان طور که پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) برای همه بود،  این فرصت فراهم شود که نهاد و دانشگاه ها نیز حرف ها و کارهای بزرگی برای هم انجام دهند و امکانات گسترش علم را فراهم کنند.

حجت الاسلام حسن علی مازندارنی مسئول دفاتر نهاد دانشگاه های کل استان گلستان نیز گفت: جامعه اسلامی باید دارای دانشگاه اسلامی باشد و همراه تعلیم و تحصیل، استقلال فکری داشته باشد. دانشگا مرکز سعادت و در مقابل شقاوت یک ملت است.

وی گفت: مسئولیت فرد فرد ما در مقابل قشری که بهترین دوران را در کنار ما سپری دارند بسیار سنگین است و باید وحدت و همدلی و همزبانی بیش از پیش در این مورد داشته باشیم و بتوانیم رسالت خود را به خوبی ایفا نمائیم.

طی این مراسم از حجت الاسلام علی محمد عباسی تجلیل و حجت الاسلام محدرضا رحیمی نژاد به عنوان مسئول جدید نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه گنبد منصوب شد.

کد خبر 2578083

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha