ثبت نام براي اجراي "طرح آزمايشي اعطاي تسهيلات كارفرمايي " آغاز شد

ثبت نام از كارفرمايان داراي كارگاه با كد بيمه مورد تاييد سازمان تامين اجتماعي متقاضي تسهيلات صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي آزمايشي در استان آذربايجان شرقي آغاز شد.

مديركل دفتر بازاريابي و بررسيهاي اقتصادي شركت پست در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار اقتصادي مهر با بيان اين مطلب گفت: ثبت نام از متقاضيان تسهيلات كارفرمايي آزمايشي در استان آذربايجان شرقي از 29 شهريور ماه آغاز شده است و تا ده مهر ادامه دارد.

 

                                                                   

رضا شمولي گفت تعداد 31 هزار 430  دفترچه در دفاتر پستي استان آذربايجان شرقي توزيع شده است و متقاضيان مي توانند براي ثبت نام با مراجعه به دفاتر پستي استان و با پرداخت  ده هزار ريال دفترچه راهنما و فرم كامپيوتري مخصوص دريافت تسهيلات را تحويل بگيرند.
وي افزود: بر اساس اين طرح حداكثر تسهيلات پرداختي به هر كارفرما 150 ميليون ريال است وكارفرمايان كارگاه هاي موضوع ماده 4 قانون كار مي توانند به ازاي بكارگيري هرنفراز بيكاران جوياي كار تا سقف 30ميليون ريال تسهيلات با كارمزد 4درصد  و باز پرداخت پنج ساله  برخوردار شوند.
مطابق اين طرح تعداد كارجويان بكار گرفته شده توسط كارفرما نبايد بيشتر از 20 درصد كل نيروي كار بيمه شده موجود در كارگاه باشد.
بر اساس اين طرح كارگاههايي كه كمتر از پنج  نيروي كار بيمه شده دارند نيز امكان دريافت تسهيلات كارفرمايي براي يك نفر را دارا مي باشند.
شمولي اظهار داشت: صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي پس از بررسي تقاضاها بر اساس معيارهاي كارگروه اشتغال و سهميه استان كارفرمايان را اولويت بندي كرده و در اقدام مشابهي از كارجويان متقاضي اشتغال در كارگاهها ثبت نام از طريق پست ثبت نام نموده و آنها را بر اساس مهارتهاي مورد نياز به كارفرمايان معرفي مي شوند.
كارفرما مختار است از بين كارجويان معرفي شده نيروي كار مورد نياز خود را انتخاب كند.
اين طرح در صورت موفقيت در سراسر كشور اجرا خواهد شد.

کد خبر 26378

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =