بليط هاي مغناطيسي ، جاي بليط هاي كاغذي را مي گيرد

سال آينده از بليط هاي مغناطيسي به جاي بليط هاي كاغذي در ايستگاههاي مترو استفاده مي شود .

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه ( مترو) در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبر گزاري مهر با بيان اين مطلب گفت : از سال آينده سيستم جديدي در ايستگاههاي مترو نصب  مي شود كه به واسطه آن مسافران مترو به جاي بليط هاي كاغذي ، بليط هاي مغناطيسي را به صورت تك فروشي  از گيشه ها تهيه مي كنند كه اين بليط ها با كوچكترين تماس با دستگاههاي جديد نصب شده در ايستگاهها ، به راحتي خوانده شده و از اين طريق به ميزان زيادي از مشكلات ناشي از بليط هاي كاغذي خواهد كاست .

مهندس محسن هاشمي افزود  :قيمت بليط هاي مغناطيسي تفاوت چنداني با بليط هاي كاغذي فعلي نخواهد داشت و از آنجا كه با سيستم جديد بليط هاي كاغذي حذف خواهد شد ، لذا در قيمت بليط هاي مغناطيسي توان و بودجه شهروندان مد نظر قرار خواهد گرفت .

 وي اظهار داشت :  شهروندان در كنار اين بليط ها از كارت بليط ها نيز استفاده مي كنند ، اما استفاده از كارت بليط اجباري نخواهد بود .

مهندس هاشمي به استقبال كم شهروندان از كارت بليط و صفوف طولاني تهيه بليط كاغذي اشاره كرد و اظهار داشت : هنوز فرهنگ استفاده از كارت بليط در ميان شهروندان جا نيفتاده و مسافران اطميناني به اين وسيله ندارند و همواره نگران تمام شدن اعتبار كارت بليط در مواقع ضروري هستند  .

 وي همچنين  با اشاره به كمبود ايستگاههاي شارژ كارت بليط در مترو  اظهار داشت : در 5 ايستگاه مهم و اصلي مترو شامل امام خميني ، صادقيه ، كرج ، ميرداماد و شهرري ، دستگاههاي شارز كارت بليط وجود دارد كه با توجه به اينكه حدود 60 درصد مسافران مترو در اين ايستگاهها تردد مي كنند ، براي ايجاد انگيزه و جلب استقبال شهروندان براي استفاده از كارت بليط ، افزايش دستگاههاي شارژ كارت بليط در ايستگاههاي مختلف مترو ، ضرورتي است كه به  خوبي احساس مي شود .

وي در ادامه افزود : اميدواريم با برنامه هاي آموزشي و تبليغات گسترده تري كه در آينده از طريق  رسانه هاي جمعي خواهد شد ، استقبال مسافران مترو از كارت بليط ها افزايش يابد .

کد خبر 26651

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =