اعضاي جمهوريخواه و دموكرات كميته اطلاعاتي سنا روز گذشته در نامه اي مشترك خواستار تحقيقات فوري در خصوص صدور اجازه جاسوسي از شهروندان آمريكايي شدند .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از رويترز، سناتورهاي جمهوريخواه ايالتهاي نبراسكا و مين همراه با سناتورهاي دموكرات ايالتهاي ميشيگان، كاليفرنيا و اورگان در نامه اي خواستار تحقيقات مشترك كميته هاي قضايي و اطلاعاتي مجلس سناي آمريكا در خصوص مشروعيت اجازه استراق سمع از مكالمات و مكاتبات الكترونيكي شهروندان آمريكايي شدند .  

چند تن ازقانونگذاران جمهوريخواه و دموكرات سوالاتي را در خصوص مشروعيت صدور فرمان جاسوسي از شهروندان آمريكايي  مطرح كردند و خواستار تحقيقات كنگره در اين خصوص شدند .

سناتورهاي آمريكايي طي نامه اي مشترك خواستار تحقيقات در باره جرئيات اطلاعات مربوط به اين برنامه از جمله مشروعيت آن شدند .

مقامات ارشد كاخ سفيد از دستوربوش به سازمانهاي جاسوسي آمريكا مبني بر استراق سمع مكالمات و مكاتبات الكترونيكي خارجي شهروندان آمريكايي كه مظنون به ارتباط با شبكه هاي تروريستي هستند دفاع كردند .

آنها همچنين تاكيد كردند كه اين اقدام موجب تسريع در دفاع از آمريكا در مقابل حملات احتمالي تروريستي خواهد شد . 

برنامه استراق سمع آخرين سري از سياستهاي دولت بوش به بهانه مبارزه عليه تروريسم است كه انتقاد بسياري از مدافعان حقوق بشر ، آزاديهاي مدني و افكار عمومي اين كشور را به  دنبال داشته است .

علاوه بر بوش، ديك چني معاون وي نيز از شنود مكالمات تلفني شهروندان آمريكايي حمايت كرده است. 

کد خبر 268374

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =