مفسر قطري قرآن كريم گفت : قرآن كتابي است آسماني، كه از طريق آن خداوند رحمان و رحيم ، تمام احكامي را كه انسان هاي زميني ، براي يك زندگي سعادتمند نياز دارند ، به خوبي بيان كرده است .

عبدالله ابراهيم عيسي عبدالقادرالساده كه در بيستمين دوره از مسابقات بين المللي قرآن كريم ، دررشته تفسير 5 جزء قرآن كريم، حضور دارد به خبرنگار فرهنگي "مهر" گفت :  به صراحت مي توان گفت  قرآن كريم ،  بهترين امربه معروف كننده و همچنين بهترين ناهي انسانها در طول دوران زندگي پرفراز و نشيب آنان است .
وي تأكيد كرد : اگر همه مسلمان ها از تعاليم و فرامين الهي كه درقرآن كريم آمده است در زندگي خود استفاده كنند ، تمام مشكلات رهروان پيامبر خدا برطرف شده و همگان ، به راحتي و سلامت مي توانند به سعادت دنيوي و اخروي برسند .
عبدالقادر الساده ،  تصريح كرد : بهره گيري از قرآن، انسان را به تزكيه نفس رسانده و موجب مي شود تا جمعيت مسلمان بتواند به خوبي راه سعادت را انتخاب و اين راه را ،  با بهره گيري از آموزه هاي قرآني، به خوبي طي كند .
وي در ادامه گفت وگو با خبرنگار"مهر" تأكيد كرد : براي بهره گيري مناسب از احكام قرآني ، لازم است مفسراني كارآزموده ، به خوبي احكام را تفسير و مطابق با زندگي روز جامعه و همچنين، سطح درك مخاطبان ، تعاليم را ارائه كنند .
مفسر قطري ،  استفاده از محضر مفسران را براي درك صحيح تعاليم قرآني بسيار ضروري اعلام كرد و افزود : شك نيست كه مطالب قرآني براي بسياري از مسلمانان ،  سنگين است و لازم است كساني ، مطالب را به صورتي ساده و فراگير مطرح كنند تا مسلمانان جهان بتوانند به خوبي آنها را درك كرده و درزندگي روزمره خود از آنها بهره مناسب و شايسته را ببرند .
اين مفسر قرآن،  كه براي نخستين بار در مسابقه اي بين المللي شركت مي كند در ادامه يادآورشد : برگزاري اين مسابقات فرصت بسيار خوبي است،  تا مسلمانان، در يك محيط واحد گرد هم آمده و با يكدلي ، در زمينه مسائل پيش روي جمعيت عظيم مسلمانان درجهان گفت وگو وهمدلي داشته باشند .
وي ،  با اشاره به نقش ارزنده حضور در اين محافل براي برقراري ارتباطي ارزشمند ، اظهار داشت : مسلمانان و متفكران كشورهاي اسلامي مي توانند پس از حضور در اين مجالس ، از احوالات همنوعان خود مطلع شده و در زمينه حل مشكلات مادي و معنوي يكديگر، تبادل نظر و  گفت وگو كنند .
اين مفسرقرآن كريم، با اشاره به اينكه به عنوان يكي از نمايندگان كشور قطر در اين دوره از مسابقات شركت كرده است ، گفت : من موظف هستم نماينده خوب و شايسته اي براي مردم و كشورم باشم و به همين دليل سعي مي كنم به نحوي شايسته از عهده اين مسابقه برآمده و با رتبه اي بسيار خوب ، موجب افتخار و سربلندي خود و همچنين كشورم ، قطر، شوم .
وي وضعيت آموزش و فراگيري قرآن كريم را در كشور قطررا بسيار مطلوب اعلام كرد و گفت : زماني كه اين توجه  و علاقه به بهره گيري ارزنده از احكام اين كتاب آسماني و عمل به فرامين الهي بيانجامد ، تمام مسلمانان ، همچنين مردم قطر به سعادت دنيوي و اخروي خواهند رسيد ومن آرزومندم اين سعادت، به زودي محقق شود . 
کد خبر 26875

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =