لهستان يكي از كشورهاي اروپايي و از حاميان آمريكا در جنگ با عراق ، اين كشور را به دليل اتخاذ برخي تصميمات در قبال اروپا مورد انتقاد قرار داد .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از رويترز،" ولودزيميز سي موزويچ " وزير امورخارجه لهستان در گفتگو با رويترز اظهار داشت : تقسيم بندي اروپا به دو بخش اروپاي قديم و اروپاي جديد از سوي آمريكا يك تقسيم بندي كاملاً اشتباه است .
وزير امور خارجه لهستان در حاشيه نشست مجمع عمومي سازمان ملل در ادامه  به رويترز گفت : اين تقسيم بندي نه تنها مشكلي از مشكلات آمريكا را حل نمي كند ، بلكه سبب بروز برخي اختلافات نيز مي شود . 
لهستان از كشورهايي است كه به زودي به اتحاديه اروپايي مي پيوند د و در آغاز ماه سپتامبر كنترل بخشي از گروههاي نظامي در  جنوب عراق را برعهده گرفته است .
وزيرامورخارجه لهستان با اشاره به  اينكه  فرانسه از معدود كشورهاي موافق به عضويت در آمدن لهستان در اتحاديه اروپايي بود،  خاطرنشان كرد :  با توجه به اينكه فرانسه يكي از كشورهاي قدرتمند اروپايي است اين كشور قادرخواهد بود تا در مسائل بين المللي نقشي فعال و موثر ايفا نمايد .
دونالد رامسفلد وزير دفاع آمريكا چندي پيش كشورهاي آلمان و فرانسه را به دليل مخالفت با جنگ عراق كشورهاي متعلق به اروپاي قديم خوانده و موافقان اروپايي جنگ عراق  از جمله لهستان و اسپانيا را جزء اروپاي جديد قلمداد كرد .

کد خبر 26904

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =