بستر لازم براي رشد دانشجويان در داخل كشور فراهم است

دانشجويان با توجه به امكاناتي كه امروزه از نظر ارتباطات در دنيا وجود دارد مي توانند از طريق اينترنت و مجلات گوناگون به علوم كشورهاي ديگر دست يابند و كمتر به حضور در خارج از كشور نياز پيدا مي كنند.

دكتر "حسين احمري" در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي "مهر" در مشهد اضافه كرد: نبوغ نخبگاني كه پس از انقلاب در زمينه هاي مختلف علمي كشور ظهور يافت، نشان دهنده اين موضوع است كه زمينه رشد و توسعه در كشور وجود دارد و نيازي نيست تا دانشجويان با ضرر و زحمت هاي فراوان به ديگر كشورها روي بياورند.

به گفته وي تحصيل در خارج از كشور داراي مزاياي خاص خود است و دانشجويان از فضاي وسيع تري نسبت به ايران برخوردارند اما در عين حال مضرات آن بيشتر نمود دارد.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد واحد مشهد با اشاره به مشكلات تأمين هزينه تحصيل در خارج از كشور براي خانواده هاي دانشجويان تأكيد كرد: هزينه هاي تحصيل دانشجويان در خارج از كشور با هزينه هاي تحصيلي در داخل كشور قابل مقايسه نيست و به دليل هزينه گزاف تحصيل در خارج از كشور، دانشجو نيز از خانواده خود توقع دارد تا اين هزينه را تأمين كند كه اين امر مشكلاتي را براي خانواده ها ايجاد مي كند.

وي حضور در محيط غربي را موجب تأثيرپذيري دانشجويان از اين فرهنگ دانست و گفت: اين مسئله سبب مي شود تا به طور طبيعي فرهنگ و اعتقاد اين جوانان تغيير يابد. 

اين استاد دانشگاه ياد آور شد: البته در برخي رشته ها مانند فني و پزشكي ممكن است در برخي از كشورها امكانات وسيع تري از قبيل كتابخانه هاي مجهيز و تجهيزات وجود داشته باشد اما وسعت نبايد موجب شود تا يك جوان تحصيلات خارج از كشور را بر خانواده خود ترجيح دهد.

کد خبر 272289

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha