گريم گلاب آدينه روزي سه ساعت طول مي كشيد / در "قلقلك" بيژن امكانيان دو نقش همزمان دارد/ سيمرغ مسئوليت هنرمند را بيشتر مي كند

"گاهي واقعي" گريمي اسپيشيال(ويژه) دارد و در فيلم "وقتي همه خواب بودند" گريم متفاوت و سنگيني بر روي چهره گلاب آدينه انجام دادم.

محمد قومي - چهره پرداز سينماي ايران - ضمن بيان اين مطلب در گفت وگو با خبرنگار سينمايي "مهر" در مورد كارهايي كه در جشنواره فيلم فجر دارد گفت : در سال جاري گريم 4 فيلمها راانجام داده ام فيلم "وقتي همه خواب بودند" به كارگرداني فريدون حسن پور و فيلم " قلقلك " به كارگرداني مسعود نوابي و فيلم " گاهي واقعي " به كارگرداني رامين لباسچي و فيلم " سيف الله " به كارگرداني اردشير كامكاري كه مضموني معناگرا دارد و كارهاي فني آماده سازي آن در خارج از كشور انجام شده است .

وي در مورد ملاكهايش براي قبول كردن كار گريم يك فيلم گفت : در وهله اول براي قبول يك پيشنهاد كاري جنبه مالي آن را در نظر مي گيرم، چون سينما حرفه من است و در كنار آن با سنجيدن امتياز هر فيلمنامه پيشنهادي، در مورد ارزشهاي فيلم، نام كارگردان تامل مي كنم و در صورت چند پيشنهاد هم زمان، سعي مي كنم بهترين را انتخاب بكنم و فيلم خوب يك پشتوانه قابل اعتناي براي سابقه حرفه اي هر هنرمندي مي تواند باشد.

محمد قومي در مورد گريم فيلم " وقتي كه همه خواب بودند " و گريم متفاوت گلاب آدينه در اين فيلم  گفت : در وهله اول فيلم بايد ديده بشود و بعد در مورد آن قضاوت انجام داد و البته به توفيق گريم اين فيلم در جشنواره خوشبين هستم و كارگردان از شخصيتي كه گلاب آدينه آن را بازي مي كرد، توقع داشت سمبلي باشد از آن منطقه و در عين حال كاراكتري بود كه از سن و سال گلاب آدينه بزرگتر بود و بنابراين روي گريم كار زيادي انجام داديم و در اجرا هم با كار سختي روبه رو بوديم و گريم گلاب آدينه روزي سه ساعت زمان مي برد و گلاب آدينه نيز همكاري زيادي با ما انجام دادند .

اين گريمور در مورد چهره پردازي فيلم " قلقلك " افزود : " قلقلك " يك اثر كمدي است و در اين فيلم گريم كاربرد خاصي دارد چون به طور مثال بيژن امكانيان در دو نقش بازي مي كند، و درعين حال كه دو آدم شيبه هم هستند، بايد تفاوت هاي در كنش و جزئيات نيز بايد داشته باشند و براساس موقعيت هاي اجتماعي آنها بايد گريمشان متفاوت باشد.

وي در مورد گريم "گاهي واقعي" گفت : شروع فيلم در خارج از كشور است و در بخش ايران نيز تمام عوامل حضور داشتند و در فيلم گريمهاي اسپيشيال و ويژه زيادي  به كار برديم،  نظير داغ گذاشتن بر چهره و حجامت  و آدمي كه در كوير رها مي شود و پوستش به تدريج بر اثر تشنگي ترك بر مي دارد.

محمد قومي براي فيلم "خيلي دور خيلي نزديك" سيمرغ بلورين بهترين
چهره پردازي  را از جشنواره بيست و سوم فيلم فجر گرفت

محمد قومي  در مورد برگزاري جشنواره امسال فيلم فجر  و حضور جوانها گفت : البته بايد در عمل حضور جوانها را ارزيابي كرد و ديد چقدر موفق عمل مي كنند و در اين ميان جاي خالي بزرگان نيز احساس مي شود و طبق روال سالهاي قبل نيز شاهد حضور يكي دو پديده در جشنواره خواهيم بود .

وي در موردن تاثير جايزه  جشنواره فيلم فجر گفت : مسلما تاثيرات زيادي دارد و فرد مطرح مي شود و توجهات به وي بيشتر مي شود و در عين حال باعث مي شود فرد مذبور جدي تر به فعاليتش ادامه بدهد و كلا بردن جايزه مسئوليت هنرمند را زياد تر مي كند . 

وي در مورد كارهايي كه در حال حاضر انجام مي دهد، گفت : در حال حاضر چهره پردازي دو سريال را انجام مي دهم ، سريال " حلقه سبز " به كارگرداني ابراهيم حاتمي كيا كه گريم بسيار متفاوتي دارد و سريال " روزهاي اعتراض " به كارگرداني حسين سهيلي زاده و چندين پيشنهاد فيلم سينمايي نيز دارم كه تا قطعي نشوند نمي توانم به نام آنها اشاره كنم .

محمد قومي در بيست و سومين دوره جشنواره فيلم فجر، براي چهره پردازي فيلم " خيلي دور، خيلي نزديك " برنده سيمرغ بلورين شده است.

کد خبر 272431

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =