گروه تفحص سيره شهدا متشكل از راويان روحاني حوزه علميه قم ضمن ديدار با مسئولان سازمان عقيدتي سياسي ارتش از نمايندگان دائمي اسراي جنگ تحميلي بازديد كردند.

به گزارش خبرگزاري "مهر"، حجت الاسلام و المسلمين دكتر سيد محمود علوي با حضور در اردوي يك روزه گروه تفحص سيره شهدا، ضمن بيان خاطراتي ارزشمند از دلاورمردي ها و ايثارگري هاي ظفرمندان ارتش و ديگر نيروهاي مسلح در هشت سال جنگ تحميلي، ارائه شايسته و مناسب فرهنگ و حماسه دفاع مقدس به نسل جوان امروز را حركتي حساس و در عين حال ارزشمند و تاثيرگذار توصيف نمود.

دكتر علوي در ادامه افزود: بازگفتن حماسه هايي كه حماسه آفرينان آفريدند احتياج به درك عميق آنها دارد و بايد آنها را با تمام وجود احساس كرد. لذا تا احساسمان با آن روزها گره نخورد نمي توان حماسه دفاع مقدس را به خوبي روايت نمود.

رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش همچنين گفت: در روايت حماسه دفاع مقدس بايد حق همه نيروها در نظر گرفته شود و راويان جنگ در اظهارات خود بايد از هر گونه يكجانبه نگري و يكسونگري بپرهيزند.

دكتر علوي افزود: سازمان عقيدتي سياسي ارتش نيز در راستاي معرفي حماسه دفاع مقدس از سال 1380 با برپايي بيش از 48 ايستگاه فرهنگي و تبليغاتي در مناطق عملياتي جنوب و غرب كشور، روايت ارزشمند و زيبايي از آن دوران به ياد ماندني را به نسل جوان ارائه نموده است و در راستاي اشاعه و گسترش فرهنگ دفاع مقدس نيز آماده هرگونه همكاري لازم با نهادهاي فعال در اين زمينه مي باشد.

در اين ديدار، امير سرتيپ آراسته، جانشين گروه مشاورين نظامي فرمانده معظم كل قوا و امير سرتيپ مسعود بختياري، از اساتيد دانشكده فرماندهي و ستاد ارتش و از فرماندهان موثر در هشت سال دفاع مقدس به بيان وقايع نگاري و تحليل كارشناسي از علل، عوامل، آثار و پيامدهاي جنگ تحميلي پرداختند و بر نقش كليدي و حساس يگانهاي عملياتي ارتش در دوران دفاع مقدس تاكيد كردند.

روحانيون گروه تفحص سيره شهدا پس از ديدار از سازمان عقيدتي سياسي ارتش از نمايشگاه دائمي اسراي جنگ تحميلي بازديد كردند.

در اين نمايشگاه آثار، توليدات و لوازم ساخته شده توسط اسراي عراقي در مدت زمان اسارت آنها به معرض نمايش گذاشته شده است.

پس از ديدار از اين نمايشگاه، روحانيون گروه تفحص سيره شهداء، جهت بازديد از قطعه شهدا راهي بهشت زهرا (س) شدند.

کد خبر 272618

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =