پري ملكي معتقد است اگر تعداد جشنواره‌هاي موسيقي در سال افزايش يابد، قطعاً هر گروهي براي جذب مخاطبان بيشتر سعي در گسترش فعاليت‌ها و ساخت قطعات جديد، پژوهش درباره نوع نياز مخاطبان و ... مي‌كند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر "مهر" به نقل از روابط عمومي دفتر امور موسيقي، پري ملكي با اعلام اين مطلب گفت: "رشد كمي جشنواره‌ها به طور يقين در درازمدت به رشد كيفي آن نيز منجر مي‌شود. همچين اين رشد باعث مي‌شود تكرارها كمتر شود و بعد از مدتي از بين برود."

سرپرست گروه موسيقي خنيا افزود: "روند برگزاري جشنواره بين‌المللي موسيقي فجر در اين دوره در مقايسه با دوره‌هاي گذشته از انسجام و برنامه‌ريزي برخوردار است. برنامه‌ريزي، انتخاب گروهها، دعوت از گروههاي بزرگ و پيشكسوت و ... در مقايسه با روند برگزاري جشنواره سال‌هاي ديگر از نظم و نسق بهتري برخوردار بوده و اين نشان از مديريت بافرهنگ جشنواره امسال است."

گروه موسيقي خنيا

ملكي با اين توضيح كه بايد روند بخش بانوان در جشنواره موسيقي فجر تغيير كند، خاطرنشان كرد: "خوشبختانه در برهه كنوني تعداد بانوان هنرمند در عرصه موسيقي كم نيستند، بنابراين و با توجه به اينكه بيش از نيمي از جمعيت را اين قشر تشكيل مي‌دهند بايد روند اجراي برنامه اين قشر نيز تغييير كند و بانوان فعاليت‌هاي خود را به جشنواره موسيقي فجر محدود نكنند. بانوان بايد مقدمات مستقل شدن خود را با اجراي برنامه‌هاي متنوع و هر چند سخت فراهم كنند كه شركت در جشنواره موسيقي فجر يكي از اين مقدمات است."

به گفته اين بانوي هنرمند، برنامه‌اي كه فقط براي يك قشر برگزار شود نمي‌تواند سطح كيفي خوبي داشته باشد، در صورتي كه اين اجرا حتي اگر به صورت همخواني باشد، بهتر جواب مي‌دهد و معمولا سطح آن نيز به نسبت برنامه خاص بانوان بالاتر است.

پري ملكي در پايان گفت: "جريان‌سازي جشنواره موسيقي فجر با دعوت از گروههاي قوي و جوان و همچنين تاثيرگذار به لحاظ تاريخ موسيقايي امكانپذير است. البته هميشه بايد شيوه‌اي نو و تازه با توجه به شرايط روز دنيا فراهم شود."

بيست و يكمين جشنواره بين‌المللي موسيقي فجر از 21 تا 29 دي ماه در تهران برگزار مي‌شود.

کد خبر 272651

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha