لايحه بودجه سال 85 يكشنبه آينده به مجلس مي آيد

سيد احمد موسوي از اتمام كار تدوين تبصره هاي بودجه در دولت خبر داد و تاكيد كرد: لايحه بودجه كل كشور 1385، يكشنبه هفته آينده به مجلس مي آيد.

به گزارش خبرنگار پارلماني "مهر"، موسوي كه در حاشيه جلسه علني روز يكشنبه مجلس شوراي اسلامي با خبرنگاران گفت و گو مي كرد، در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه آيا اعتبار لازم در بودجه سال آينده براي سفرهاي رئيس جمهور و مصوبات اين سفرها در نظر گرفته شده، اظهار داشت: مصوبات دولت در استانها، بودجه خاص خود را مي طلبد كه در لايحه بودجه سال 85 پيش بيني و لحاظ شده است.

وي در خصوص كسري بودجه متذكر شد كسري بودجه با لايحه متمم بودجه كه امروز تقديم مجلس شد، در صورت تصويب رفع خواهد شد.

معاون رئيس جمهور با بيان اينكه كسري بودجه در بسياري از دستگاهها و امور جاري با صرفه جويي رفع مي شود، افزود: در بودجه سال 85، دولت در نظر دارد كسري هاي متراكم سال 1380 تاكنون را كه در سال جاري بروز كرد، نداشته باشد.

موسوي در بخش ديگري از اين گفت وگو، درباره نامه رئيس جمهور در انتقاد از صدا و سيما اظهار بي اطلاعي كرد و گفت: من از وجود و محتواي اين نامه اطلاع ندارم تا درباره آن اظهارنظر نمايم.

وي در عين حال در خصوص انتقاد همسر غلامحسين الهام رئيس دفتر رئيس جمهور به صدا و سيما مبني بر اين كه رسانه ملي در پوشش سفرهاي استاني محمود احمدي نژاد و هيات وزرا كم كاري كرده است، تصريح كرد: همسر دكتر الهام به عنوان يك شهروند از جمعيت 75 ميليون نفري ايران حق اظهارنظر دارد.

موسوي بلافاصله متذكر شد كه صدا و سيما بهتر از اين مي تواند عمل كند.

معاون پارلماني و حقوقي رئيس جمهور در پاسخ به پرسشي مبني بر اين كه قيمت هر بشكه نفت، در بودجه سال 85 چقدر نهايي شده است؟ اظهار داشت: قيمت نفت، روي بشكه اي 39 تا 40 دلار بسته شده است، اما قبل از اين كه بودجه وارد صحن مجلس شود، ممكن است با هماهنگي بين دولت و مجلس اصلاحاتي در آن صورت گيرد.

از وي سوال شد نرخ تورم در سال 1385 را چه ميزاني پيش بيني مي كند، كه در پاسخ به ذكر كلمه نمي دانم بسنده كرد.

معاون پارلماني و حقوقي مجلس در خاتمه در خصوص نطق پيش از دستور اكبر اعلمي نماينده تبريز كه مورد سئوال يكي از خبرنگاران قرار گرفت، گفت: هر نماينده اي حق دارد اظهارنظر كند، اما اگر انسان بر اساس شناخت و اطلاعات دقيق اظهار نظر كند، اظهارنظر او از ثبات بيشتري برخوردار خواهد بود.

کد خبر 272669

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha