هدف از ادغام معاونت پرورشي و تربيت بدني تقويت مباني ديني دانش آموزان است

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: هدف از ادغام معاونت پرورشي و تربيت بدني ، تقويت مباني ديني دانش آموزان ، شادابي و به فعليت رساندن خلاقيت هاي آنان است.

حجت الاسلام عباسعلي رستمي در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري "مهر" در مشهد با بيان اين مطلب افزود : با اجراي اين طرح معاونت تربيت بدني آموزش و پرورش از سيستم آموزشي اين وزارتخانه جدا نمي شود و حتي زير نظر معاونت  تربيتي نيز قرار نمي گيرد  .

وي در ادامه گفت : بر اساس اين طرح ، تربيت بدني تحت مديريت واحد معاونت آمور پرورشي قرار مي گيرد ، كه اين مسئله شامل همه مقاطع تحصيلي  در آموزش و پرورش مي شود و هدف از آن نيز حذف يك تشكيلات و جدا نمودن آن از بدنه سيستم نيست؛ بلكه بايد در قالب ورزش ، مباني ديني و فرهنگي را به دانش آموزان آموزش داد .

نماينده مردم قوچان در مجلس شوراي اسلامي در خصوص اهداف اين طرح در برنامه چهارم توسعه گفت : اهداف سازمان امور تربيتي و تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش در راستاي اهداف برنامه چهارم توسعه است و اين طرح خدشه اي به وظايف دو معاونت مطرح شده وارد نمي كند بلكه هم سو با اهداف مشخص شده در برنامه آنان است .

حجت الاسلام رستمي درباره موضع وزارت آموزش و پرورش در برابر اين طرح ، اظهار داشت : پس از تصويب كليات طرح ، ديگر زمان كار شكني براي انجام وظايف نيست و در شرايط كنوني بايد وزارت آموزش و پرورش نرم افزارهاي سازماندهي  اين سازمان جديد را طراحي نمايند .

وي با اشاره به ضرورت  اجراي طرح مذكور گفت :  با اجراي اين طرح دبيران امور تربيتي مي توانند در قالب  ورزش هويت ديني و ملي را براي دانش آموزان بشناسانند و در عين اينكه مباني ديني و فرهنگي حفظ مي شود جذابيت تربيت بدني در آموزش و پرورش  نيز حفظ مي شود .

 

 

کد خبر 273257

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =