ورود تورهاي گردشگري به ايران 16 درصد كاهش يافت

آمار ورود تورهاي گردشگري به ايران طي 4 ماه گذشته با كاهش و تنزل 16 درصدي مواجه بوده است.

محمد حسن كرماني رئيس انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر در مورد مشكلات تورهاي ورودي به كشور افزود: تورهاي وارد كننده گردشگر خارجي به كشور ارتباط تنگاتنگي با مسائل سياسي و ارتباطات ايران با ساير كشورها دارد ، به همين علت چندين ماه است آمار توريستها با كاهش چشمگيري مواجه بوده است.

وي به عدم برنامه ريزي و تبليغات مناسب براي جذب گردشگر اشاره و خاطرنشان كرد: همچنين تبليغات نامناسب و بي ثبات در كشور و تبليغات منفي در كشورهاي مختلف دنيا ، يكي ديگر از عوامل كاهش تعداد گردشگران ورودي به ايران است.

رئيس انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي اكثر گردشگران ورودي به ايران را از كشورهاي فرانسه ، آلمان و ايتاليا دانست و تاكيد كرد: هم اكنون از كشورهاي منطقه شرقي عربستان و بحرين گردشگر بدون هماهنگي با آژانسهاي مسافرتي وارد ايران مي شوند و از طريق واسطه ها به قم و مشهد سفر مي كنند كه متاسفانه دولت هيچ نظارتي به اين امر ندارد .  در حالي كه در كشورهاي ديگر دنيا دولت خود را موظف مي داند از دفاتر خدمات مسافرتي و تورها به دليل اشتغالزايي و ارايه ماليات حمايت كند.

كرماني گفت: بر اساس آمارهاي بدست آمده در سال گذشته 100هزار نفر بدون هماهنگي با دفاتر و تورهاي گردشگري وارد كشور شده اند.

کد خبر 273367

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =