آغاز تدابير ويژه دولت براي اصلاح حقوق بازنشستگان

معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي از آغاز تدابير ويژه دولت براي اصلاح حقوق بازنشستگان خبر داد.

محمد قاسم حسيني در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري"مهر" با اشاره به اين كه لايحه مديريت خدمات كشوري يكي از لوايح مهم دولت در مجلس شوراي اسلامي است، گفت: مجلس نسبت به عدم توجه به بازنشستگان در اين لايحه انتقاد كرده و خواستار اضافه شدن اين موضوع در لايحه فوق شده است.

وي افزود: رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي نيز رسما به نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اعلام كرده است كه پيشنهاد اضافه شدن بخشي به لايحه مديريت خدمات كشوري با عنوان توجه به بازنشستگان را بررسي و بار مالي آن را نيز محاسبه خواهد كرد.

حسيني با بيان اين كه بررسي ها در سازمان مديريت و برنامه ريزي براي پيشنهاد اضافه شدن بخش بازنشستگان به لايحه مديريت خدمات كشوري آغاز شده است، گفت: با نهايي شدن بررسي ها درباره اين پيشنهاد در سازمان مديريت و برنامه ريزي و پذيرش آن در دولت، در قالب بند الحاقي به مجلس شوراي اسلامي ارسال خواهد شد.

معاون پارلماني و امور استان هاي سازمان مديريت و برنامه ريزي در عين حال، توجه خاص به بازنشستگان دولتي را مورد تاكيد دولت و مجلس شوراي اسلامي خواند.

وي در ادامه به لايحه ديگر دولت با عنوان لايحه افزايش حق اولاد و عائله مندي بازنشستگان كه هم اكنون به مجلس ارسال شده، اشاره و تصريح كرد: دولت از محل صرفه جويي بودجه دستگاه هايي اجرايي و شركت هاي دولتي اعتبار مربوط به اين لايحه را تامين خواهد كرد.

حسيني تصريح كرد: با تصويب اين لايحه در مجلس ، حق عائله مندي از 120 به 360 درصد و اولاد از 35 به 100 بازنشستگان افزايش خواهد يافت.

 

کد خبر 273394

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =