كاهش نرخ ارز تورم را كاهش مي دهد

عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت : كاهش نرخ ارز نرخ تورم و نقدينگي را در كشور كاهش مي دهد.

علي ديرباز در گفت و گو با خبرنگاراقتصادي خبرگزاري مهر اظهارداشت: هرچقدرما بتوانيم نرخ ارزرا در كشوركاهش بدهيم به اصطلاح درجهت تثبيت ارزش پولي حركت مثبتي را انجام داده ايم.

 

ديربازدرادامه تثبيت ارزش پولي را موجب افزايش رغبت سرمايه گذاران كشورجهت سرمايه گذاري ذكركرد و گفت: با تثبيت ارزش پولي وضعيت اقتصادي هم به ميزان زيادي بهبود خواهد يافت.

 

وي ادامه داد: همچنين با كاهش نرخ ارزدركشورمشكلات مربوط به تبديل دلار به ريال رفع خواهد شد.

 

ديرباز كاهش نرخ ارز در سال 1385 را در كاهش ميران نرخ تورم ونقدينگي موثر ذكر كرد و گفت : كاهش نرخ تورم و نقدينگي متاثر از كاهش نرخ ارز در كشوراست.

 

وي افزايش نرخ تورم  در كشور را متاثر از نحوه  برخورد مجلس و دولت با حقوق بگيران ذكركرد و گفت : دولت به جاي اينكه سال به سال درصد حقوقي حقوق بگيران را در كشور افزايش دهد و به افزايش ميزان نرخ تورم بيافزايد، ازطريق شيوه هاي غير نقدي قدرت خريد حقوق بگيران را افزايش دهد،دولت تنها ازاين طريق مي تواند به ميزان زيادي تورم را مهاركند.

 

وي درادامه ارائه متمم لايحه بودجه را درافزايش ميزان نرخ تورم دركشور موثر ذكركرد و گفت : متمم لايحه بودجه نرخ تورم را در كشورافزايش خواهد داد.

 

عضو كميسيون برنامه وبودجه ادادمه داد : بيشترين تقاضا در متمم بودجه سال 1384 مربوط به آموزش وپروش است كه ميزان 1600 ميليارد تومان مي باشد.

 

ديرباز در ادامه ميزان نرخ سود اوراق مشاركت را در كاهش نرخ تورم  موثر ذكر كرد وگفت : با توجه به ميزان تورم بالا در جامعه دولت بايد نرخ سود اوراق مشاركت را با نرخ توم متناسب كند.  

کد خبر 273428

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =