كارخانه قند كرج به دليل پاره اي مشكلات در زمينه تامين مواد اوليه از پنج ماه پيش تاكنون در آستانه تعطيلي قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر از كرج ؛ تاكنون نيمي از 300 كارگري كه در اين كارخانه شاغل بوده اند ، اخراج شده و باقي كارگران نيز از چهار ماه پيش حقوقي دريافت نكرده اند.

بسياري از بخشهاي توليدي كارخانه تعطيل شده و برخي نيز به حالت نيمه تعطيل درآمده اند.

بيش از نيمي از سهام شركت (54سهم) به بخش خصوصي تعلق دارد كه صاحب اين سهام از شهريور ماه سال جاري به دليل مسائل مالي در زندان به سر مي برد.

مهدي نريماني دبير شوراي اسلامي كارخانه قند كرج در اين خصوص به مهر گفت : از شهريور ماه صاحب سهام عمده شركت در زندان است و از آن پس كارخانه قند با مشكل تامين مواد اوليه روبرو شده در نتيجه اين كارخانه با مشكلات بسياري روبرو شده است.

وي با تاييد اخراج 150 كارگر و عدم دريافت حقوق توسط ساير كارگران افزود : در اين ميان بازرگاني دولت ايران نيز از تحويل مواد اوليه به شركت خودداري مي كند و هيچ كدام از متوليان كارگري و بازرگاني شهر و كشور نيز سراغي از اين كارخانه و وضعيت آن نمي گيرند.

نريماني خاطر نشان كرد : در ساليان گذشته اهرم نظارتي براي چنين كارخانه هايي كه سهامدار عمده آن بخش خصوصي است ، وجود نداشته است .

وي تصريح كرد : بارها با مسئولان شهري و نمايندگان مجلس براي حل معضلات كارخانه رايزني شده ولي هيچ اقدام قابل توجهي انجام نگرفته و سخنان آنها تنها در حد وعده باقي مانده است.

دبير شوراي اسلامي كارخانه قند كرج يادآور شد: شركت كارخانه قند كرج سالانه 70 هزار تن شكر توليد مي كرد ولي به دليل مسائل موجود امسال تنها 12 هزار تن توليد داشته است.

كارخانه قند كرج در سالهاي گذشته نيمي از شكر استان تهران را تامين كرده است و همين موضوع اهميت رسيدگي به وضعيت اين كارخانه را بيش از پيش آشكار مي سازد.

كارخانه قند كرج از جمله كارخانه هايي است كه به دليل واقع شدن در بافت عمومي كرج بايد به خارج از حريم شهر منتقل شود.

کد خبر 273558

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =