يك منبع رسمي لبنان از سفر جك استراو وزير امور خارجه انگليس به بيروت براي ديدار با مقامات لبناني خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل ازخبرگزاري فرانسه، وي افزود: وزير امورخارجه انگليس بعد از ظهر روز چهارشنبه به بيروت سفر خواهد كرد.

به گفته منبع رسمي لبنان، استراو درجريان ديدارسه روزه خود از لبنان با فواد سنيوره نخست وزير و فوزي صلوخ وزير امور خارجه و شماري ازشخصيت هاي سياسي و مذهبي لبنان ديدار و گفتگو خواهد كرد.

وي افزود : در جدول كاري استراو ديداربا اميل لحود رئيس جمهوري لبنان گنجانده نشده است و استراو صبح روزجمعه بيروت را ترك خواهد كرد.

به گفته اين منبع رسمي لبنان، اين نخستين سفر وزير امورخارجه انگليس به لبنان اززمان تصديش در وزارت خارجه انگليس در ژوئن 2001 است.

شماري از مسئولان غربي و آمريكايي و اروپايي در سفرهايشان به لبنان تنها به ديدار با فواد سنيوره نخست وزير و اعضاي دولت وي بسنده كردند و از ديدار با لحود به عنوان طرفدار سوريه خودداري كرده اند.

فرانس پرس دراين باره نوشت : كشورهاي جهان پس از خروج نيروهاي ارتش سوريه از لبنان در آوريل گذشته قول دادند از اقتصاد لبنان حمايت كنند، اما آنها اين حمايت را به ايجاد اصلاحات درلبنان مشروط كردند .

خبرگزاري فرانسه اعلام كرد : ايجاد اصلاحات درلبنان به دلايل مختلف به ويژه سلسله انفجارها و ترورهايي كه اين كشوررا لرزاند،  اجرا نشد.

کد خبر 273792

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =