قهرمان تالاب از فارس رفت/ کارنامه موفق ابراهیمی

شیراز- مدیر کل محیط زیست استان فارس پس از پنج سال فعالیت موفقیت آمیز در عرصه حفاظت از محیط زیست استان فارس، امروز از این استان رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر شنبه در حالی مراسم تودیع و معارفه مدیر کل محیط زیست استان فارس برگزار شد که تمام حضار در سالن برگزاری مراسم هر از چند گاهی با دست زن موفقیت های این مدیر کل را تایید می کردند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی طی پنج سال گذشته با چالش های مختلفی روبه رو شد که مقاومت و ایستادگی در برابر این فشارها باعث شد که امروز با در دست داشتن کارنامه ای موفق، فارس را به سمت استان مرکزی ترک کند.

مدیر کلی که با روحیه دهی مناسب به مردم و برنامه ریزی دقیق باعث پرجان شدن تالاب کمجان شد و گورخرهای بهرام گور با وجود این مدیر کل و همراهانش احساس امنیت کردند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی

امروز مدافع بهرام گور در حالی با استان فارس خداحافظی کرد که برای گرفتن بودجه و اعتبارات بیشتر زمانیکه فریاد های خود را بی اثر می دید با دلی شکسته اشک ریخت تا شاید مسئولین به یاد مظلومیت محیط بانان بیفتند.

ابراهیمی در کارنامه پنج ساله خود نه تنها در حفاظت از محیط زیست استان فارس موفق بود و اجازه نداد  گورخرهای بهرام گور به مخاطره بیافتند بلکه حفاظت از محیط بانان نیز برای او در اولویت قرار داشت و تا جایی پیش رفت که برای گرفتن رضایت از خانواده ای که شاکی محیط بانش بودند آنقدر تلاش کرد تا در آخر موفق به گرفتن رضایت شد.

مدیران استان بدانند کارنامی رفت اما ما هستیم

اما نماینده انجمن دوستداران محیط زیست استان فارس ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل محیط زیست استان فارس با اشاره به اینکه دوستداران محیط زیست راه "ابراهیم کارنامی" را در استان ادامه خواهند داد، گفت: قرار نیست با رفت ابراهیمی کارنامی اتفاقی در بهرام گور روی دهد.

علی اکبر کاظمینی تاکید کرد: برداشتن مدیری که با حساسیت تمام وضعیت محیط زیست استان را پیگیری کرد جای تعجب داشت حال باید دید که مقاومت های قانونی این مدیر برای دیگران خوب نبوده و یا اینکه مشکلات دیگری برای افراد سودجو درست شده بود.

وی با اشاره به اینکه ما به کاندیداهایی رای می دهیم که حافظ محیط زیست باشند، گفت: جای تعجب داشت که به چه دلیل نمایندگان مردم استان فارس در مقابل این تغییر ساکت ماندند در حالیکه یک مدیر با قدرت به کار خود مشغول بود و اجازه نداد زیست حیوانات و انسانها با خطری مواجه شود.

نماینده انجمن دوستداران محیط زیست فارس تصریح کرد: ما به کسانی رای می دهیم که محیط زیست را دوست داشته باشند نه افرادیکه برای ساختن یک پالایشگاه همه چیز را نابود کنند.

کاظمینی با اشاره به وضعیت استاندار سابق فارس نیز یادآور شد: زمانیکه اجازه ندادیم از میان پریشان جاده عبور کند استاندار وقت دستور داد مردم و مزاحمین را پریشان کنید در حالیکه خودش پریشان شد بنا بر این همه باید مراقب باشند که محیط زیست یعنی زندگی مردم استان فارس.

وی افزود: محیط زیست یعنی آفریده های خداوند که همه مقدس هستند اما هدف اقتصادی که مقدس نمی شود که البته برای برخی از افراد که منافعی دارد مقدس است.

نماینده انجمن دوستداران محیط زیست فارس تاکید کرد: مردم با حمایت دستگاه قضایی استان فارس اجازه نخواهند داد که بهرام گور جولانگاه معادن شود.

رفتن ابراهیمی کارنامی سیاسی نیست

اما در ادامه این مراسم معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس این تعویض مدیران را سیاسی ندانست و گفت: در انتظار یک تودیع و معارفه غیر سیاسی بودم اما این جلسه نیز سیاسی شد.

جهانبخش کدخداپور تصریح کرد: تودیع ابراهیمی کارنامی حداقل به موضوع بهرام گور ربطی ندارد.

وی افزود: حفاظت از محیط زیست لازم و ضروری است اما باید به فکر ایجاد اشتغال برای مردم نیز باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار فارس تاکید کرد: باید فرهنگ مردم را به گونه ای افزایش داد که بدانند حفاظت از محیط زیست به معنی مخالفت با یک پالایشگاه و معدن نیست زیرا همه چیز برای استان لازم است.

تالاب کمجان

برای کارهایی که نتوانستم انجام دهم حلالیت می خواهم

اما سخنرانی مدیر کل سابق محیط زیست استان فارس که با تشویق های ایستاده شروع و به پایان رسید نیز به کسب حلالیت از کارمندان و مردم استان فارس شروع شد و  گفت: برای کارهایی که نتوانستم انجام دهم از مردم استان فارس حلالیت می طلبم.

وی تاکید کرد: دو یادگاری از شیراز و فارس با خودم می برم که شامل فرزند کوچکم با شناسنامه شیرازی و شماره موبایل شخصی با شماره ۹۱۷ که برای من بسیار با ارزش است.

ابراهیمی کارنامی تاکید کرد: گزارش عملکرد نمی دهم زیرا مردم باید بدانند که آنها نیز به درستی متوجه می شوند اما تعدادی زیادی موتور و خودرو برای این اداره گرفتم که به دلیل کمبود نیرو بدون استفاده ماند و مسئولین باید به فکر اضافه کردن نیرو برای محیط زیست این استان پهناور باشند.

طی این مراسم ابراهیمی کارنامی تودیع و حمزه ولوی به عنوان مدیر کل محیط زیست استان فارس معرفی شد.  

 

 

 

 

 

 

کد خبر 2758288

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha