منطقه ۶ در معرض شب مردگی و آسیب های اجتماعی است

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت: ۵۵ درصد از تغییر کاربری‌های مسکونی به اداری در منطقه ۶ اتفاق افتاده است که این موضوع موجب می‌شود که شاهد شب‌مردگی و آسیب‌های اجتماعی در این منطقه باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد سالاری  در یکصد و پنجاه و ششمین  جلسه شورا اظهار داشت: نوسازی بافت‌های فرسوده در شهر تهران باید با جدیت بیشتری باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: در کلان شهر تهران حجم گسترده ای از بافت های فرسوده و نا پایداروجود دارد که نوسازی آنها قطعا از اهمیت زیادی برخوردار است.

سالاری ادامه داد: به دنبال دغدغه شوراها در این زمینه شاهد اقدامات زیادی بودیم که کمیسیون معماری و شهر سازی و نیز نمایندگان استانداری فعالانه موضوعات این حوزه را پیگیری می کنند.

 در دولت نیز ستاد بافت‌های فرسوده احیا شده و شهردار تهران نیز در این ستاد عضویت دارد که این اقدام را به فال نیک می‌گیریم و قطعا در آینده‌ای نزدیک اقدامات زیادی صورت خواهد گرفت.

سالاری درباره تغییر کاربری ساختمان‌های مسکونی به اداری افزود: این موضوع قانون است ولی تعداد تغییر کاربری‌های مسکونی به اداری افزایش یافته است به عنوان مثال منطقه ۶شهرداری ، ۵۵ درصد تبدیل کاربری‌های مسکونی به اداری را در شهر تهران داشته است و در آینده‌ای نزدیک شاهد شب‌مردگی و تخلیه سکونتگاهها در این منطقه خواهیم بود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت: از شهرداری تهران تقاضا می‌شود در خصوص منطقه ۶ که در آینده با تغییرات بسیار مواجه خواهد شد و شاهد آسیب‌های اجتماعی در این منطقه خواهیم بود اقدامی عاجل صورت بگیرد.

وی همچنین خطاب به ابوالفضل قناعتی عضو دیگر شورای شهر تهران گفت: قطعاً در صورتی که تخلفی را در شهر تهران شاهد باشیم آن را پیگیری خواهیم کرد و نباید از ما توقع داشته باشید که به صرف انتقاد شما و به تبعیت از شما همه ما انتقاد کنیم.مبانی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی دفاع از حق است و ما نیز با تخلف برخورد خواهیم کرد.

همچنین محمدمهدی تندگویان نیز در این زمینه، گفت: قالیباف شهردار شهر تهران و مردم تهران است، نه شهردار اصولگرایان و نه اصلاح طلبان. بنابر این هیچ وقت به سمتی نرویم که شهرداری و یا شهردار را تحقیر کنیم. ما پذیرفته ایم شهردار تهران امروز شهردار شهر است، همانطور که امروز چمران رئیس شورا است و ما همه تابعیم.

کد خبر 2761233

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha