تاکسی های زاهدان در مسیر فراموشی/ قطع سهمیه بنزین آتش به پا کرد

زاهدان- آزاد شدن نرخ بنزین و قطع سهمیه تاکسی ها برای رانندگان در زاهدان و دیگر نقاط سیستان و بلوچستان، تنها استان فاقد جایگاه سی. ان. جی خبری سخت و نگران کننده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، خبر آزاد سازی بنزین به حدی شوک آور بود که تعداد ۱۰۰ راننده تاکسی به گفته خودشان برای تسلای دل پردرد در مقابل سازمان تاکسیرانی جمع شدند تا شاید کسی صدا و فریادهای خاموش آنان را بشنود.

از بعد کلیات مثبت  آزاد شدن نزخ بنزین که بگذریم، این تصمیم حکم طناب داری بود برای صاحبان خودروها عمومی در زاهدان و دیگر نقاط سیستان و بلوچستان، چرا که رنج محدود بودن همان سهمیه ۷۰۰ تومانی گذشته مطابق با نظر کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز کم نبود که به یکباره سهمیه نیز بدون هیچ بسته حمایتی حذف شد.

حذف یارانه بنزین برای تاکسیداران زاهدانی که فاقد گاز شهری و جایگاه سی. ان. جی هستند، اتفاقی تلخ به شمار می رود که فشار اقتصادی فراوانی را به آنان تحمیل خواهد کرد.

آنان در این تجمع اظهار داشتند: دولت بدون هیچ بسته حمایتی برای استان های فاقد گاز شهری و گاز سی ان جی به حذف سهمیه بنزین تاکسی ها دست زد که هزینه های گزافی را به رانندگان زاهدانی متحمل می شود.

این راننده های تاکسی افزودند: با حذف سهمیه بنزین دیگر چه فرقی میان من که با سختی های فراوان دفترچه کار گرفته ام و راننده شخصی است، دیگر چه دلیل برای سرمایه گذاری بر روی تاکسی وجود دارد، دیگر چگونه می توانیم با این نرخنامه مصوب و نرخ تورم، هزینه های زندگی را پوشش دهیم.

در تلاشیم نگاه ها را به واقعیت زاهدان نزدیک کنیم

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی زاهدان در گفتگو با خبرنگار مهر در این رابطه گفت: حذف به یکباره سهمیه سوخت تاکسی ها خبری نگران کننده بود چرا که این استان از نبود جایگاه سی. ان. جی رنج می برد.

مهدی هاشمزهی بیان کرد: اعتراض رانندگان اعتراضی به حق بود که باید مسئولان و تصمیم گیرندگان حذف سهمیه سوخت هر چه زودتر برای تسلای دل پر درد رانندگان تاکسی در زاهدان چاره اندیشی کنند.

تاکسی زاهدان

وی افزود: اگر به دنبال حذف سهمیه ای بودیم باید قبل از آن برای استان های فاقد گاز شهری و جایگاه سی. ان .جی که زمینه ساز تحمیل هزینه های اضافی تامین سوخت به تاکسیداران شده، چاره اندیشی می کردیم.

مدیرعامل تاکسیرانی زاهدان بیان کرد: به محض اعلام قطع سهمیه، نگرانی خود را به مسئولان کشوری اعلام کردیم و آنان نیز قول دادند در راستای پرداخت یارانه سوخت به منظور جبران قسمتی از افزایش هزینه های آزاد شدن بنزین به رانندگان تاکسی شهرهای فاقد گاز شهری اقدام کنند.

افزایش مجدد کرایه تاکسی بعید است

هاشمزهی افزود: همچنین طبق مصوبه چند روز پیش شورای شهر، نرخ تاکسی در زاهدان ۱۵ درصد افزایش داشت که برای افزایش مجدد با توجه به حذف سهمیه بنزین ۷۰۰ ت باید منتظر تصمیم شورا بود اما افزایش مجدد آن بعید به نظر می رسد.

وی تاکید کرد: حال که با حذف سهمیه سوخت تاکسی ها، فرقی میان آن ها با ماشین های شخصی نیست به قید فوریت طرح محدودیت تردد در مسیرهای پر رفت و آمد را آماده کردیم که برای تصویب آن تمامی تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا راننده تاکسی احساس نکند رها شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس نرخنامه سال ۱۳۹۴، کرایه تاکسی در مسیر های مستقیم ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان و در مسیر های دربستی ۲۷۵۰ تومان تصویب شده است که شهروندان در صورت هرگونه مشاهده عدم رعایت نرخنامه می توانند شکایت خود را با شماره ۳۳۴۴۵۹۳۰ در میان بگذارند.

کد خبر 2762352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =