امام خمینی (ره) ولایت فقیه را نهادینه کرد

زنجان- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امام راحل ولایت فقیه را در جامعه نهادینه کرد که بزرگترین دستاورد امام و آرزوی مردم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین مظفر ظهر پنجشنبه در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در امامزاده سید ابراهیم (ع) شهر زنجان، افزود: امام خمینی (ره) به انتظار معنای واقعی بخشیدند و با انتظار سازنده دنیا را ساختند.

وی اظهار داشت: امام خمینی (ره) با آتشفشانی که با انقلاب اسلامی ملت ایران به وجود آورد، رژیم طاغوت را به زباله‌دان تاریخ فرستاد و ریشه انقلاب را نهادینه کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امام خمینی (ره) از ملت ساکت و منزوی یک کوه آتشفشان به‌وجود آورد و رژیم پر قدرت شاهنشاهی را به ذلت کشاند و منشاء ایجاد نظام اداری و ولایی در ایران شد.

مظفر، با اشاره به اینکه مسلمانان جهان در سوگ این انسان بزرگوار هستند، افزود: بزرگان دنیا در مقابل عظمت ایشان تعظیم کردند؛ چراکه در طول تاریخ فرزانگان زیادی بودند ولی امام خمینی (ره) منشاء خیر شدند و از عالمان و فرزانگانی بودند که در جهان از درخشش خاصی برخودار بود.

مظفر افزود: در زمان طاغوت به خاطر حوادث آن زمان قطار انقلاب از ریل خارج شده بود ولی امام خمینی(ره) با درایت تمام  انقلاب را  در مسیر ولایت به راه انداختند و ولایت‌فقیه را در جایگاه واقعی خود قرار دادند.

وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) پیامبر زمانه و نوحی در دل طوفان برای نجات کشتی شکستگان، ابراهیمی بت‌شکن علیه بت‌پرستان، موسایی عصا به دست برای مبارزه با فرعونیان و عیسایی حیات‌بخش بود که جان تازه‌ای به انسان‌ها داد و حیاتی تازه به جان مومنان بخشید و امام ما و رسول انقلاب شد.  

مظفر گفت: امام خمینی (ره) با انگیزشی که در جامعه به‌وجود آورد، باعث عزت، عظمت و مجدد مسلمین شد.  

وی افزود: معمار کبیر انقلاب سکان‌دار کشتی انقلاب بود که از هیمنه وی، طاغوت زمان به لزره آمد.

مظفر تاکید کرد: از منظر آیت‌الله مطهری یکی از ویژگی‌های شاخص معمار کبیر انقلاب این بود که به هدفش ایمان داشت؛ چراکه اگر تمام دنیا جمع می‌شدند تا امام را از تصمیم خود باز دارند نمی‌توانستند؛ چون امام به هدف خود ایمان داشتند و با استقامت خود، نظام شاه را برچیدند و استوار ایستادند و گفتند که شاه باید برود.

وی افزود: امام خمینی (ره) به خدا ایمان و توکل داشت و در زمانی که انقلاب کرد، شعار داد که باید «شاه برود» و بر این شعار خود استمرار داشت، تا اینکه رژیم شاه را نابود کرد و شاه رفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امام به مبارزات خود ایمان داشت و معتقد بود که همه آحاد جامعه باید نسبت به مسائل طاغوت و جنایات او آگاه باشند.

مظفر، ایمان به مردم را بزرگترین شاخصه شخصیت امام خمینی (ره) در سخنان آیت‌الله مطهری عنوان کرد و گفت: امام خمینی (ره) به مردم بسیار اعتقاد داشت و تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی به خاطر ایمان وی به مردم بود.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) به ظرفیت و توان مردم اعتقاد داشت؛ چراکه توده میلیونی مردم در همه عرصه‌ها حاضر بودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امام آمد و نظام شاهنشاهی را به ذلت کشاند و نهال انقلاب را کاشت که این نهال با خون شهیدان به ثمر رسید.

مظفر گفت: امام ولایت فقیه را به‌عنوان استمرار خط اولیاء الهی نهادینه کرد و بزرگترین کاری بود که انجام داد.

وی افزود: امام خمینی (ره) ۱۴ خرداد ماه به رحمت خدا رفت و در ۱۵ خرداد ماه سال ۶۸ مجلس خبرنگان با درایت هرچه تمام‌تر رهبر معظم انقلاب را برای رهبری انتخاب کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: رهبر معظم انقلاب توانست انقلاب را در برهه‌های تحریم و تهدید به خوبی نجات دهد.

مظفر افزود: امام و انقلاب باهم عجین هستند و اگر امام نبود، انقلاب نبود و امروز باید بدانیم حراست از نظام اسلامی از واجبات است.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در کشور گفت: امور کشور دچار مشکلاتی است که نباید در تریبون طرح شود؛ چراکه موجب ایجاد تنش می‌شود و باید ارزش‌های اسلامی و مبانی اخلاقی را مطرح کرد و مسائل ناخوشایند نباید مطرح شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انقلابی که امام خمینی(ره) ایجاد کرد معجزه قرن بود، تصریح کرد: امام راحل واژه جمهوری اسلامی ایران را به کار گرفتند؛ چراکه این مهم مشروعیت‌بخش بوده و با تکیه به مردم و خدمت برای ملت بود.

مظفر گفت: در قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ امام را تبعید کردند اما این مرد بی‌بدیل و بزرگ تاریخ، پیامبرانه و موسی‌وار بر علیه طاغوت و طاغوتیان قیام کرد و انقلاب اسلامی ایران محقق شد.

کد خبر 2767904

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =