جامعه پزشکی در تعرفه های خدمات سرپایی دچار مشکل شده است

عضو شورای هماهنگی نظام پزشکی های استان گیلان، تاکید کرد: متاسفانه دولت و بیمه ها خود را از موضوع تعیین تعرفه های واقعی خدمات درمانی کنار کشیده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر فرزاد فرقان دبیر اجرایی نظارت بر تعرفه های استان گیلان با گلایه از کاهش تعرفه ها به علت مصالح حاکمیتی توسط هیئت دولت، گفت: متاسفانه تعرفه های کارشناسی شده توسط سازمان نظام پزشکی پس از تعدیل در شورای عالی بیمه، به هیئت دولت فرستاده شد.

وی خاطرنشان کرد: عدد نهایی به دست آمده توسط هیئت دولت کمتر از قیمتی است که توسط نظام پزشکی و شورای عالی بیمه اعلام شد و متاسفانه با تعیین تعرفه های فرمایشی توسط دولت در ادامه مدل های پیشین، بار مالی آن باز هم بر دوش پزشکان افتاد.

فرقان با اشاره به ضرورت نظارت قوی تر بر تعرفه ها افزود: اگر تعرفه ها واقعی شود، قطعا نظارت هم دقیق تر خواهد بود اما با این حال باید مصوبه هیئت دولت تمکین شود و پزشکان ملزم به رعایت تعرفه های تصویب شده از سوی هیئت دولت هستند.

عضو شورای هماهنگی نظام پزشکی های استان گیلان با خرسندی از موفقیت در بحث نظارت در خدمات بستری در کتاب ارزش نسبی خدمات ابراز داشت: متاسفانه در بخش سرپایی دچار مشکل شدیم که به نظر می رسد این مشکل با تقبل بیمه ها البته نه براساس پرداخت دولتی، می تواند رفع شود.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت از جیب مردم با مبنا قراردادن بخش دولتی افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: این مشکل با کاهش تعرفه های پزشکان و پرداخت مابه التفاوت قیمت بخش خصوصی و دولتی توسط مردم رفع نخواهد شد. متاسفانه دولت و بیمه خود را کنار کشیده اند و به این ترتیب پزشکان به قیمت واقعی تعرفه ها دست نخواهند یافت.

فرقان با اعلام موافقت خود مبنی بر اعتراض جامعه پزشکی نسبت به این مهم اظهار داشت: البته در وضع موجود باید تمکین صورت گیرد و تعرفه های مصوب دولت اجرا شود تا در زمان مناسب اعتراض ها در سازمان نظام پزشکی و در کمیسیون تعرفه های این سازمان به صورت علمی بررسی و قیمت تمام شده خدمات سرپایی به صورت رسمی اعلام شود.

وی در پایان گفت: بنده با توجه به شرایط موجود به عنوان یکی از اعضای شورای هماهنگی نظام پزشکی های استان گیلان و مسئول سازمان نظام پزشکی فومن اعتراض صریح خود را نسبت به تعرفه های اعلامی توسط هیئت دولت اعلام می کنم.

کد خبر 2767935

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =