هرچه زودتر درباره پروتكل تصميم بگيريم يك گام به جلو برداشته ايم

اميدوار رضايي نماينده مجلس با اشاره به فشارهاي جهاني بر ايران در خصوص پروتكل الحاقي گفت: مهم رسيدن به يك تحليل مناسب در جهت منافع ملي است و هرچه زودتر اين تصميم گرفته شود يك گام به جلو برداشته ايم.

نماينده مسجد سليمان به خبرنگار پارلماني" مهر" گفت: متاسفانه ديپلماسي ضعيف، عدم هماهنگي و فرصت سوزي موجب شده است يك ائتلاف جهاني عليه جمهوري اسلامي ايران شكل بگيرد و شرايط به گونه اي پيش برود كه بين بد و بدتر بخواهيم انتخاب كنيم.
اميدوار رضايي رسيدن به يك اجماع منطقي در سطح تصميم گيران كلان كشور را ضروري دانست و گفت: منافع ملي يك مقوله ثابت نيست و با شرايط زماني وتهديدات داخلي و خارجي و عوامل ديگر قابل تغيير است.
وي افزود: بايد با در نظر گرفتن قانون اساسي، ارزشها، اعتقادات، نسل جديد جامه و شرايط داخلي و خارجي در زمينه هاي مختلف تصميم گيري كنيم و ايده آل ها را با در نظر گرفتن واقعيات مطرح كنيم.
اميدوار رضايي با اشاره به برخي اظهارات در خصوص عدم امضاي پروتكل و يا حتي خروج از معاهده ان پي تي گفت: ما در اين زمينه به يك چالش حقوقي رسيده ايم و طرح مباحث حقوقي دفاع از منافع ملي است و مي تواند در تصميم گيريهاي جهاني موثر باشد اما نبايد چشم خود را بر واقعيت ها ببنديم و در چارچوب قوانين بين المللي عمل كنيم. اميدوار رضايي گفت: متاسفانه مجلس در تصميم گيريها بازي داده نمي شود و مجلس از جايگاه قانوني خود خارج شده و عليرغم ضعف هاي موجود باور كنيم بهاي لازم از سوي دولت به مجلس داده نشد و اكثر نمايندگان تا ماههاي اخير حتي در جريان فعاليتهاي هسته اي كشور نبودند چه برسد به پروتكل الحاقي و معاهده ان پي تي. وي افزود : بي اعتماد به مجلس مي تواند مشكلات را افزايش دهد.

 

کد خبر 27753

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha