آغاز به کارسومین اجلاس روسای دانشگاههای برتر

سومین اجلاس روسای دانشگاه های برتر و بزرگ کشور امروز در پردیس زیرآب دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین اجلاس روسای دانشگاه های برتر و بزرگ کشور روز پنجشنبه ۲۱ خرداد در پردیس زیرآب دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار کرد.

در این اجلاس روسای  دانشگاه های اصفهان، تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف به عنوان دانشگاه های برتر و سه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علامه طباطبایی و علم و صنعت ایران به عنوان مهمان ویژه شرکت دارند.

در آغاز اجلاس، دکتر محمد مهدی طهرا نچی - رئیس دانشگاه شهید بهشتی ضمن خیر مقدم به روسای دانشگاه های شرکت کننده، حضور آنان را در پردیس زیرآب گرامی داشت.

در ادامه دکتر حسین کرمانیان - رییس پارک علمی و تحقیقاتی زیرآب به معرفی پردیس و منطقه سوادکوه و همچنین پیشینه تاریخی و ویژگی های آن پرداخت .

رییس دانشگاه شهید بهشتی به عنوان نخستین سخنران، موضوع «دانشگاه پیشرو» و ویژگی های آن را مطرح ساخت و تشکیل اجلاس روسای دانشگاه های برتر را بر اساس الزامات بیرونی و نیازهای درونی اقدامی به موقع و شایسته دانست و  لزوم انتخاب عنوانی مناسب با ماموریت این دانشگاه ها را یادآورشد.

وی بر نقش و اهمیت دانشگاه های پیشرو و اثرگذاری این دانشگاه ها بر سایر دانشگاه ها در سطح ملی تاکید و بر ضرورت حفظ این جایگاه  و داشتن خط مشی صحیح در ایفای رسالت اساسی این دسته از دانشگاه ها تاکید کرد.

طهرانچی تاثیر تحولات اجتماعی، اقتصادی و فناوری بر دانشگاه ها را گوشزد کرد و تبیین مفهوم استقلال دانشگاه ها و چگونگی رابطه آنها با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین مصون ماندن از تاثیرات نامناسب تحولات اجتماعی، اقتصادی و فناوری را ضروری دانست.

وی در پایان، تعیین سمت و سوی حرکت این اجلاس که بر اساس نیازهای درونی و الزامات بیرونی شکل گرفته است را یادآور شد .

سومین اجلاس روسای دانشگاه های برتر و بزرگ کشور با بحث و تبادل نظر در مورد «نقش دانشگاه های پیشرو در برنامه ریزی آموزش عالی کشور و انتظارات متقابل»، «سیاست های کلی پژوهش دانشگاه های برتر در ارتباط با وزارت علوم»، «کیفیت در پژوهش»، «گزارش نشست روسای پردیس های دانشگاه های بزرگ»، «نحوه پذیرش دانشجو در پردیس های خودگردان»  برگزار شد.

کد خبر 2776408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =