قوم کرد حامل و میراث دار ارزشهای اصیل ایرانی و اسلامی است

سنندج - مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ های دینی و مذهبی گفت: قوم کرد حامل و میراث دار ارزشهای اصیل ایرانی و اسلامی است و در طول تاریخ برای حفظ این ارزشها هزینه های مختلفی داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت ‌الاسلام علی یونسی شامگاه سه شنبه در مراسم بزرگداشت احمد قاضی و احمد شریفی و نویسنده کرد که طی دو هفته اخیر فوت کرده بودند، اظهار داشت: در سفر مقام معظم رهبری در اردیبهشت معطر سال ۸۸، کردستان به عنوان استانی فرهنگی مطرح شد و این نشان از جایگاه فرهنگی کردستان در ایران است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در این سفر از یک واقعیت مهم در مورد کردها سخن گفتند که فرهنگ است و تا کنون در این زمینه به مردم استان کم ‌لطفی شده است.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ های دینی و مذهبی بیان کرد: قوم کرد مجموعه ‌ای از اوصاف و ارزش‌ های فرهنگی و حامل، بیانگر و میراث ‌دار ارزش ‌های اصیل ایرانیان است.

حجت الاسلام یونسی یادآور شد: جایگاه برتر شخصیت ‌های ادبی و فرهنگی کرد به دلیل هدف انسانی که داشته اند الهی و فرهنگی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: فرهنگ مجموعه ‌ای از ارزش ‌های یک ملت و قوم است و تعریف دیگر فرهنگ آن چیزی است که سبب برجستگی یک جمعیت و قوم می ‌شود.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ های دینی و مذهبی به وجود مشکلات و مسائل در فرهنگ‌ های مختلف اشاره کرد و  گفت: فرهنگ هم می ‌تواند باعث پیشرفت و هم می ‌تواند باعث عقب ‌ماندگی شود.

حجت الاسلام یونسی اظهار داشت: مشکل زیرساخت ‌های مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کردستان زمانی رفع می ‌شود که نگاه‌ مان را نسبت به مسائل جدی ‌تر کنیم.

وی افزود: دانشمندان و هنرمندانی همچون احمد قاضی و احمد شریفی تا زمانی که در عرصه ایران مطرح نشوند کرد و کردستان مظلوم باقی می ‌ماند.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ های دینی و مذهبی بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر تحقیرهای قومی در سطح کشور از بین رفته است و از انتخابات و فعالیت‌ های سیاسی می‌توانید به عنوان یک وسیله برای معرفی بهتر خودتان استفاده کنید.

کد خبر 2780983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =