پرداخت های چند صد میلیونی به پزشکان/ انتقاد از سکوت رسانه ملی

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به پرداخت های چند صد میلیونی پزشکان از محل طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد، اظهارداشت: متاسفانه سیستم پزشک سالار، مسیرهای اطلاع رسانی منتقدین از طریق رسانه ملی را بسته است.

محمد شریفی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر، به اعتراض پرستاران در برخی از بیمارستان های علوم پزشکی که قرار است طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد در آنجا پیاده شود، اشاره کرد و افزود: امروز ۱۵۰ نفر از پرستاران بیمارستان سینا در تهران، به اجرای این طرح که جایگزین طرح تبعیض آمیز پرداخت کارانه شده است، معترض شدند.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان های دولتی، گفت: با اجرای این طرح، شاهد جایگزینی طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد بوده ایم که همین مسئله موجب افزایش پرداختی پزشکان تا ۳۸۰ درصد شده است.

شریفی مقدم، ادامه داد: در حال حاضر مابه التفاوت ۶ ماهه دوم سال ۹۳ به کادر درمانی بیمارستان های دولتی هستیم که موجب شده تا شاهد پرداختی چند صد میلیونی به پزشکان باشیم.

دبیرکل خانه پرستار با عنوان این مطلب که پرستاران نیز رقمی بین ۵۰۰ هزار تا دو میلیون تومان را به عنوان مابه التفاوت دریافت کرده اند، گفت: سیستم پزشک سالار برای منحرف کردن افکار عمومی از پرداخت های چند صد میلیونی، آمده و دریافتی مدیران و روسا و همچنین مترون ها و سوپروایرزهای بیمارستان ها را افزایش داده اند.

وی با تاکید بر اینکه نباید از پرداخت های چند صد میلیونی پزشکان غافل شد، افزود: پرداخت های چند صد میلیونی پزشکان از محل صرفه جویی یارانه های ۴۰ هزار تومانی مردم تامین می شود و از همین رو، باید بر روند این قبیل پرداخت ها نظارت ش.

شریفی مقدم با انتقاد از مسدود شدن مسیرهای اطلاع رسانی منتقدین حوزه سلامت در رسانه ها به خصوص رسانه ملی، گفت: حذف منتقدین حوزه سلامت از تریبون رسانه ملی، باعث شده تا این رسانه تبدیل به بلندگوی اخبار سیستم پزشک سالار شده است.

کد خبر 2784942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =