مصرف آب در کهک بالاتر از الگوی مصرف است/ برخورد جدی با متخلفان

قم - مدیر امور شهرهای آبفای استان قم با اشاره به مصرف بیش از الگوی مصرف آب در شهر کهک، گفت: متخلفین در این زمینه بدون اغماض به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت آب و فاضلاب استان قم، احمد نکونام در حاشیه بازدید از منابع تأمین و تأسیسات آب شهر کهک با اشاره به کاهش حجم تولید منابع آب این شهر طی دو سال گذشته، اظهار داشت: علت اصلی این کاهش علاوه بر دلایل و شرایط اقلیمی حاکم بر کل کشور، حفر چاه‌های غیرمجاز در حریم قانونی چاه‌های منبع تأمین آب شهر بوده است.

وی با اشاره به اقدامات گسترده و پیگیری و همت مسئولان برای اجرای خط انتقال آب‌رسانی به بخش کهک، گفت: در حال حاضر با استفاده از آب سرشاخه‌های دز، آب شرب مورد نیاز این شهر تأمین شده است.

مدیر امور شهرهای آبفای استان حجم مصرف آب در شهر کهک را با در نظر گرفتن تمام ملاحظات و شرایط زندگی شهری بالاتر از استاندارد دانست و گفت: در حال حاضر کارشناسان شرکت آبفای شهری با بررسی‌های فنی بر روی شبکه توزیع آب بررسی نقشه‌های پراکندگی مصرف مشترکین و زوم بندی شبکه توزیع، به دنبال کاهش این میزان مصرف هستند.

لزوم ساخت مخزن آب با ظرفیت کافی در کهک

وی در عین حال با اشاره به چالش‌ها و محدودیت‌های معمول در شبکه‌های انتقال آب از یک حوزه آبریز به حوزه دیگر بیان داشت: با عنایت به انتقال آب سرشاخه‌های دز از حدود ۳۰۰ کیلومتر خارج از مرز جغرافیایی استان، لزوم ساخت یک مخزن آب با ظرفیت کافی جهت تأمین آب مورد نیاز شهر کهک در مواقع بحرانی از ضروریات حفظ رضایت مردم در خصوص آب شرب است.

نکونام یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب استان آمادگی ساخت مخزن با حجم موردنیاز شهر را دارد و در صورت تحویل زمین در مکان موردنظر توسط شورای اسلامی شهر، این امر انجام خواهد گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: باوجود پایداری آب شهر، وجوب شناسایی منابع جدید بومی و در دسترس و بهینه‌سازی منابع فعلی از دستور دستگاه‌های متولی تأمین منابع در استان خارج نشده است.

نکونام در ادامه سخنان خود با اشاره به مصرف بیش از الگوی مصرف آب در شهر کهک، بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب و رعایت الگوی مصرف تأکید کرد و از واعظین، مسئولان فرهنگی شهر و بسیجیان خواست تا در این امر خداپسندانه، شرکت آب و فاضلاب را یاری رسانند.

استفاده از آب شرب برای آبیاری تخلف است

مدیر امور شهرهای آبفای استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر ضرورت برخورد با مصارف خارج از کاربری مصوب و غیرمجاز اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب با هماهنگی دستگاه قضایی و دستور مؤکد فرماندار با جدیت مصارف را رصد خواهد کرد و بدون اغماض متخلفین را به مراجع قضایی معرفی می‌کند.

وی همچنین ضمن اینکه از مالکین املاک ییلاقی (خانه باغ‌ها) خواست در صورت ضرورت از منابع غیر شرب برای آبیاری باغات خود استفاده کنند، گفت: شرکت آبفای شهری مصارف این اشتراک‌ها را رصد کرده و مصارف آن‌ها از نگاه گشت‌های بازرسی در سطح شهر دور نخواهد ماند.

نکونام در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از تمام مسئولانی که با پیگیری‌های لازم، موجبات رضایت مردم شریف شهر کهک را فراهم آورده‌اند، از شهروندان خواست خادمان خود را در شرکت آب و فاضلاب یاری رسانند تا به نحو احسن بتوانند به وظیفه خود که همان پایداری و توزیع عادلانه آب شرب شهری است عمل کند

کد خبر 2785872

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =