ارائه مناسب ارزشهاي ناب اسلامي زمينه رشد نوجوانان را فراهم مي كند

روحانيون بايد در عصر‌هاي مختلف متخصص باشند و با احياء مساجد و هيئتها، بازگشت به نظام سنتي و مدرن كردن ارزشهاي ناب اسلام ، فرهنگسازي مذهبي داشته و زمينه‌هاي رشد شخصيت نوجوانان را فراهم كنند.

به گزارش خبرنگار "مهر" در قم، دكتر حسن بنيانيان رئيس حوزه هنري كشور طي سخناني در جمع مبلغان اعزامي به سراسر كشور در سالن اجتماعات مدرسه عالي دارلشفاء قم اظهار داشت: در ايران فرهنگ ديني در نسل جوان زير سؤال مي‌رود و گرايش‌هاي ضد ديني در بين آنها رسوخ كرده، ولي در كشور‌هاي غربي بسياري از دانشجويان و مردم در جستجوي دين اسلام هستند.

وي در مورد تهاجم فرهنگي غربي‌ها عليه ايران گفت: كشور‌هاي غربي از طريق تهاجم فرهنگي سعي دارند ريشه نظام اسلامي را تضعيف كنند، امروزه هنگام عبور از شهر‌هاي بزرگ ايران تابلو‌هاي بزرگي مي ‌بينيد كه با استفاده از آخرين تكنولوژي روز دنيا، كالا‌هاي غربي را به رخ مردم مي‌كشند يعني هر جايي كه چشم انداز است، تكنولوژي غربي نمايان است.

بنيانيان افزود: هنرمنداني هم وجود دارند كه با بزرگ نمايي زندگي يك شخص معتاد جوايزي از سوي تلويزيون‌هاي غربي دريافت مي‌كنند؛ همه اينها نمونه ‌اي از تهاجم فرهنگي كشور‌هاي غربي عليه ايران است.

وي فرهنگ سازي غير ارادي را عامل تضاد فرهنگ در كشور ايران عنوان كرد و گفت: اگر در جامعه ‌اي از فرهنگسازي غير ارادي حرف بزنند، مخاطبان آن جامعه دچار تضاد فرهنگي مي‌شوند كه در حال حاضر جامعه ما سرشار از تضاد فرهنگي است.

رئيس حوزه هنري يادآور شد: امروزه در ايران شاهد عدم تعاون توسعه هستيم؛ يعني مفهوم پيشرفت كه از غرب تقليد شد، به درستي انجام نمي‌شود. در كشور‌هاي غربي اول مغز شكل مي‌گيرد و سازمان‌هاي نويني را تأسيس مي‌كنند كه از طريق اين سازمان‌ها اقتصاد كشور‌شان را توسعه مي دهند، ولي در ايران بر عكس الگوي آنها انجام مي‌شود.

بنيانيان، ريشه مشكلات اقتصادي را بي ديني دانست و افزود: يك حرف اشتباه و غير علمي در كشور ما حاكم شده كه اول بايد فقر را ريشه ‌كن كرد تا مردم متدين شوند، ولي من مي‌گويم تمام مشكلات اقتصادي مردم كشور ما ريشه در فرهنگ آنها دارد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود عملكرد صدا و سيما را موجب كمرنگ كردن نسبت‌هاي قديمي دانست و گفت: صدا و سيما تلاش مي كند با متنوع كردن برنامه‌هاي خود از گسترش تجهيزات ماهواره ‌اي جلوگيري كند كه اين مسئله منجر به كمرنگ شدن سنت‌هاي اصيل ما در جامعه شده است.

وي در پايان گفت: روحانيت بايد در عصر‌هاي مختلف متخصص باشند و با احياء مساجد و هيئت‌ها، بازگشت به نظام سنتي و مدرن كردن ارزش‌‌هاي ناب اسلام و فرهنگ سازي مذهبي داشته باشند و زمينه‌هاي رشد شخصيت نوجوانان را فراهم كنند.

کد خبر 282420

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =