آموزشكده هاي فني و حرفه اي بايد متحول شوند

وزير آموزش و پرورش وجود آموزشكده هاي فني و حرفه اي را از مراكز بسيار مهم و موفق خواند و گفت: بايد تلاش كنيم تحول لازم در اين مراكز ايجاد شود.

به گزارش خبرگزاري مهر ، محمود فرشيدي عصر روز گذشته در جمع 156 تن از مديران آموزشكده هاي فني و حرفه اي كشور گفت: همه ما معلم هستيم و امروز سرمايه ما همين است. بايد تلاش كنيم با يك ستاد قوي ، تحول لازم در اين مراكز به وجود آيد.

وي افزود: پس از گذشت 27 سال از انقلاب اسلامي به بلوغ لازم رسيده ايم و آموخته ايم چگونه در كنار يكديگر در جهت رشد و تعالي انقلاب اسلامي حركت كنيم.

وزير آموزش و پرورش با اشاره به انفجارهاي اخير در اهواز ، تصريح كرد: انفجارهاي اخير نشان مي دهد دشمنان ديگر از اقدامات خود مايوس شده اند. امروز ملت ما به جريان فكري  اصيلي راي داد كه معيارهاي اصيل و آغازين انقلاب اسلامي را مطرح كرد.

وي خاطرنشان كرد: گاه مشاهده مي شود برخي به وضعيت جوانان انتقاد كرده و مطرح مي كنند كه جوانان از ارزشهاي انقلاب فاصله گرفته اند در صورتي كه اين فكر صحيحي نيست. زيرا جوانان مشكلي ندارند بلكه كساني كه اين تحليل را دارند رفتارشان به گونه اي است كه باعث طرد جوانان مي شوند و به گونه اي است كه از انقلاب فاصله گرفته اند.

بنابراين گزارش ، در اين مراسم مهندس رضا محدث ، مديركل دفتر مدارس عالي فني و حرفه اي طي گزارشي گفت: از افتخارات نظام آموزش و پرورش اين است كه در اين مراكز تفكيك دانشجويان دختر و پسر لحاظ شده و از خصوصيات ديگر نرخ پايين هزينه ها تا جايي كه سرانه آن يك سوم آموزشهاي مشابه در دانشگاهها است.

کد خبر 282618

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha